Thursday, August 12, 2021

See on meelelahutus

Tere ja ilusat päeva, juhul kui keegi teist ei teadnud, et täna tuleb maailma parim päev. Mine ja vaata peeglisse, kui ilus, elav ja hingav tegelane sulle sealt vastu vaatab. Jah, vaatamata kõigele oled jõudnud siia ja saad nautida, et oled SINA ja ei keegi muu siin maailmas.

Ma tahaks, et me ei peaks kunagi kelleski teises pettuma. Mu soov on ka see, et me ei pettuks samuti iseendas. Kuidas oleks teega, kus oleme enda vastu õrnemad ja andestaksime sama kiiresti kui tegime ebaolulise vea. 

Kas olete märganud, millises koguses ebavajalikku on meie ümber? Tohutult! Mida vähem asju majas, seda puhtam kodu. Mida vähem mõtteid peas, seda puhtam on hingeelu. 

Võibolla mõni teist jõuab taaskord mõtteni, et Jaanika on ćlle ära keeranud ja ta pole enam see, kes oli varem. Ja mina mõtlen hoopis, kas enne etendasin teile kedagi teist ja lõin ilukirjandusliku tegelase, kellega inimestel oleks kergem samastuda ja kaasa noogutada. 

Aga kui oluline on see teile, milline olen tegelikult? Tean, et te olete pikalt mulle kaasa elanud ja kuigi paljudega pole me kunagi kohtunud, siis ometi on tekkinud teatud usaldus ja sõbrasuhe. Vaatamata öeldule ja sellele, et oleme omamoodi head ja isegi väga head sõbrad, siis minu eesmärk on teile pakkuda eelkõige meelelahutust. 

Räägin põnevamatest hetkedest, mis toimub Sloveenias, kuhu reisida. Ei räägi sügavuti kui raskelt elasin läbi eelmist töökaotust. Jagan kogemusi, mida süüa-juua-joonistada. Ei räägi detailselt minu ja Igori abielus aeagajalt esiletõusvatele mõõnadele. Kokkuvõttes olen küll näidanud tuhmemaid pooli ja eneseleidmist vaimsel tasemel, aga see pole paris see, mida kuulda tahetakse.

Kas sa tahaksid tegelikult tungida mu hingepõhja ja muretseda minuga kaasa muresid, mis pole antud sulle kanda? Või tähistame koos mu paremaid mõttevälgatusi ja hetki?

Kui kellelgi on tõeline mure mu suunas, siis võid mulle kirjutada ja loodan, et suudan otse paremini seletada. Aga hetkel. Olen seal, kus pole veel päris oma paika siin maailmas leidnud ja samas unistan ja otsin ametit, mis oleks rohkem minu huvidele loodud (luban, räägin pikemalt, kui olen plaani paika pannud). Samas kõhud on meil täis, lapsed kallistatud, abikaasa musitatud, loomad poputatud - mida sa hing veel ihkad.

Ma suunaksin antud postituse mõtte edasi ka teiste blogijate/ suunamudijate teele. Mõistan hästi, mis tähendab, kui elad kellelegi kaasa, siiralt ja heameelega ning korraga avastad, et inimene on muutunud või üha rohkem paljastab tõelise enese. Mina andestaksin ja liiguksin edasi ja täidaksin päeva endale vajalikuga. Ehk tõmbaks nina ikka krimpsu, aga et võtta võõrast inimest ja tema valikuid elus tõsiselt, ei. Seda pole vaja mulle endale teha. See on väsitav ja mu enda koorem on kogutud piisavalt suur, et keerelda kellegi teise kompoti ümber. 

Rohkem meelelahutust, sõbrakesed!

Pidasin plaani lisada Igori pilt lõppu, sest ta on mu elu positiivne tegelane, kes mõjub alati kõigile suurepäraselt. :D 

Boo ,just me!


Leave a Reply