Friday, February 12, 2021

Netflix this

Me saime esimest korda proovida Netflixi eelmisel suvel kui meie töökaaslane jagas kasutajat ja parooli. Hetkel on tal minu teada vähemalt 6 kasutajat, kaks neist tema isikliku profiili alt. Ma ei kujuta ette, kas tüübil on aimugi, milliseid sarju ta jälgib, sest Netflix on vallutatud mu laste animete poolt ja mina annan oma osa true crime dokudega. 

Pimedatel igavatel õhtudel oleme vähemalt ühe filmi vaatanud. Kui just polnud vaheaeg ja puhkus ning filme tuli rohkem kui enam mäletan. Muidugi iga kord see filmi leidmine on täielik peavalu. Palju lihtsam oli kui ETV pealt tulid uudised, TV3-st korvpall ja Kanal Kahest Beverly Hillsi ninja. Kõik vaatasime nagu üks mees 500 korda nähtud ninjat ja õhtu oli meeldivalt sisustatud.

Praegu kulub meil pea sama aeg, mil teleka filmides jooksevad reklaamid, filmi leidmisele. Tahaksin vaadata head õudukat, aga häid õudukaid on vähe ja parimad nähtud. Naljafilme on küll hulgi, aga 99% neist Norberti- või scarymovielaadsed. Samas kui me kõik koos vaatame maailma ajuvabamat filmi, siis üksteise naer on see, mis teeb filmi paremaks ja pisarad silmadesse. 

Pakun nüüd puusalt, et kõige rohkem meeldivad meile ulmelised märulid. See on siuke keskmine žanr, mis läheb kõigile peale ja tuntuimad filmid on kõik päris head. Pisarakiskujatest romantilisi filme vaatan enamasti üksinda. Mulle nüüd meenus, et otsisin üles, kuid jäi vaatamata Anthony Hopkinsi* üks esimesi filme 84 Charing Cross Road. Täpselt õige film ajada pere õue, et nautida rahus kvaliteeti. 

* hetkel on Netflixis ka The Two Popes, mis on alatoonilt küll populistlik, aga imetabane lugu meile üsna kaugest maailmast.

Ma ei tea, kas sarjade vaatamine tekitab masendust või masenduse väljund on sarjade vaatamine, aga just seda olen viimasel ajal teinud. Päeval leian mõned tunnid ikka, et vaadata üksi ja õhtul leiame mõned tunnid koos vaatamiseks.

Lõpetasin üksinda esimese hooaja I Am Not Ok with This', kõik osad sarjast The Frankenstein Chronicles ja megahüpersuper (ülim omadussõna millegi kiitmiseks) sarja Queen's Gambit. Lisaks punnitasin kuidagi ka esimese hooaja Bridgertoni, kuigi minu jaoks on ta liiga Riverdale' ja Pretty Little Liars' hõnguline (I am way too old for this shit). 

Paar väga head krimisarja, mida saan soovitada on Mind Hunter ja Outsider (HBO). Sarjad, mida vaadates ei saa lõpetada enne, kui on.. lõppenud see lugu.😁

Igoriga üritasime vaadata Snowpiercer't, kuid hoog ei tulnud peale ja jõudsime kõige rohkem kolm osa vaadata. 

Aggga terve perega avastasime vana hea Stranger Things' ja iga kord kui Igor on tööl, siis kiusame teda sellega, kui räägime, et vaataks paar osa edasi. Ta ju ometi ei pahandaks, mis siis, et õhtul pean ta tagumiku kuumaks kütma, et magama saada. Igor võiks vabalt peale südaööd magama minna, et ärgata paari tunni pärast üles ja minna tööle. Peasi, et saaks järgmise osa mängima panna!

Ma loodan, et saan varsti töökoha, sest muidu võib juhtuda, et vaatan Netflixi läbi ja lõhki, ülevalt ja alt filmituks. Head uudised ka on ehk töökoha leidmist soodustamaks, sest Sloveenia tehakse lahti ja lapsed lähevad nädala pärast kooli. 

Mina oma last näitamas, aga mitte ta nägu, sest oleme täiega müstilised. Kahjuks varbapilti mul pole.


4 Responses to “Netflix this”

 1. Meil ongi mõnikord film vaatamata jäänud, sest tund aega valime ja vaidleme ja õiget nagu ei paistagi kusagilt leidvat ja kell on lõpuks nii palju, et uneaeg juba lendab peale :D
  Kas sa Warrior Nun oled vaatanud? See vist mul viimane seriaal mis meeldis, mida sai millalgi pool aastat tagasi vaadatud. Ja enne seda olin Casa de papeli kütkes paar nädalat :P Ongi ammu aeg jälle miskine seriaal otsida vahelduseks...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa, palju lihtsam on üksinda filmi valida kui leida kõigile sobiv variant.😃 Viimasel ajal mu lapsed vaatavad palju animed, aga mitte neid häid kultusfilme, vaid uusi anime sarju. Ja need on nii jubedad, et ma ei suuda kõrval ka kuulata. Kui paneks silmad kinni, siis hääle järgi arvaks, et tegemist on porriga🤣
   Warrior Nuni pole kahjuks vaadanud! Aitäh soovituse eest! Hetkel vaatame ühte vana sarja uuesti, kuna Netflix tundub nii.. ammendunud🙃

   Delete
 2. Netflixis pole eriti häid filme. Mõni pärl ja siis hulk väga keskpäraseid või lausa kehvi. Rohkem on häid sarju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, Netflix läheb kiiresti igavaks kui seda iga päev vaadata. Korra nädalas filmiõhtut teha on aga piisav.

   Delete