Thursday, November 12, 2020

Mask, see pole naljaasi

Okou. Uudistest võib leida, et Eesti on lõpuks suutnud teha valiku muuta maskide kandmine kohustuslikuks. Kasvõi alustuseks või nii. Kommentaariumitest võib aga välja lugeda nagu viiakse iga kümnes inimene seakisa kajal tapalavale. Hirmus inimõiguste rikkumine ja puha.

Mõistlik on näha loos pilti uue maailmakorra saabumisest Maarjamaale. Kõigepealt lubati ja lausa kutsuti meile kõik, kel nahavärv kasvõi grammikene tumedam kui kohalik sinivalge. Seejärel uputati meid üle onu ameerika kultuuriga - vabandage väga, aga eestlane ei taha lasta tuled kustu ja peita kükitades radiaatori taga, sest Halloweeni kummardajad on ukse taga sisselaskmist ja kommi nõudmas. Ei! Eestlane tahab tuled kustutada ja radiaatori taga peita ainult põliseestlaste kommete tõttu. Olgu see siis 10. novembril või 11. novembril - kuupäevade mäletamine pole teema, mille üle arutada. Oluline on mitte reageerida sellele, mis pole oma.

Ma päevitan iga suvi natuke liiga palju. Kuna mu nahka on katmas sünnimärgid, mis on lausa üks-ühe küljes kinni, võiks öelda, et ma ei tohiks üldse päikest võtta. Lisaks olen allergiline osadele säilitus- ja värvainetele ning võite mõelda, et tarbin toite, mis on tehtud puhaste koostisosadega. Mina ütlen, et mõelge minust veidi vähem. See on minu keha, minu sisikond, minu nahk ja mina oma mõistusega valin ise meetodid enda säilitamiseks.

Kujutage nüüd ette, kuidas keegi teine hakkab otsustama teie ja minu eest. Peaaegu nagu seadused, aga tunduvalt ebameeldivamad ja absoluutselt ebaratsionaalsed. Ma ei suuda näha, miks antakse kellegi teise kätte meie elud. Miks nad arvavad, et tahan elada 90-aastaseks? Võibolla ma ei taha näha isegi järgmist kevadet lihtsalt sellepärast, et ei taha. Mina ei taha! Mina!

Olge nüüd tugevad, sest näitan teile, missugune olin ENNE ja PEALE maski kandmist. Nagu mõistate, olen nüüd üksi. Elage ise sellisena.


4 Responses to “Mask, see pole naljaasi”

 1. Ma olen ka tööpärast pidanud juba päris pikalt maski kandma, ja oh imet, ei ole siiamaani ära lämbunud ja end surnuks ohkinud...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kadi, aga tunnista - natuke lollakas oled küll tänaseks päevaks, eks.

   :D

   Delete
  2. krt, see juba sünnist saati nii :)

   Delete
  3. Deeem...kõlad nagu minu maitsele inimene :)

   Delete