Tuesday, January 07, 2020

Teine väljakutse - joonista oma kleepsudKoolis oli kolm kõige lahedamat päeva - õpetajatepäev, minu sünnipäev ja sõbrapäev. Esimesega sai terve päeva koos abiturientidega lebotada ja elu nautida, sünnipäeval sain natuke ebameeldivalt, kuid samas mõnusalt tähelepanu keskpunktis olla ja sõbrapäeval, oeh, see oli nagu omaette kultus lausa. Kaardid ja õnnitlused ja ootamatud üllatused.

Põhikooli viimases klassis sain ühelt poisilt pakitäie hapukoort, mis oli kilekotti mätsitud. See pidi olema neil huvitav lugu, kuidas mõelda välja lausgeniaalne plaan viia tüdrukule, keda on aastaid kiusatud ja lehmaks kutsutud, pakk hapukoort. Aastaid tagasi ma küll silda ei visanud, aga kui mõni kena naabrimees tooks mulle kohe ja praegu hapukoore, teeks ma sellest kausitäie parimat küüslaugust dipikastet. Kuidas see ütles sidrunitega oligi.

Tõele au andes olid enamik sõbrapäevadest siiski helgemate mälestustega, eriti just mis puudutas kaartide saatmist ja saamist. Neid saime igal aastal minu mõõtmetes tonne ja kaartide kvaliteet ulatus närtsus vihikupaberist kuni uhkete poevääriliste kaartideni. Istusid klassiruumis vaikselt tunnis nohisedes, kui uks lõi end postiljoni poolt valla ja algas kaartide jagamine. Ja ometi oli parim osa siiski see kui sai päev varem anda enda osa, et kaarte oleks tõepoolest tonn. Hoolikalt lõikumine, joonistamine, kaunistamine ja isegi ümbrikke sai meisterdatud, et uhke kaart korralikult saajani jõuaks. 

See pole üldsegi kokkusattumus, et vestlen teiega sõbrapäevast. Oh ei, tänane idee on just kaartide ja südamete ja joonistamise võtmes. Valmistume tasapisi selleks, et võiksite kuu pärast oma sõpru ja lähedasi üllatada. Või täita bullet journal'. Või teha tagavara tulevateks sünnipäevadeks. Või pakkuda kingitus sõbrale, kellele meeldivad su joonistused, et ka tema võiks neid praktiliselt kasutada. Ümbrikutäis koduseid kleepse, no mõelge vaid!Täna võtate paberilehe ja valmistate pildikesi, mis sobiksid hiljem kleepimiseks. Teemaks on küll sõbrapäev, aga kui jaanuaris kohe kuidagi veel ei haaku südametega, siis võite valida muud. Nagu ikka, põhiline, et nalja ja naeru saaks ja lõbus oleks.

Pildid võib vabalt teha mustvalged ehk muud ei ole sul tarvis kui valget paberit ja pliiatsit ja hiljem liimi kleepimiseks. Mina proovisin teha ka värvilisi kleepe ja selleks värvisin akvarellipaberi, lasin kuivada, joonistasin sinna lilli ja lõikasin välja. Võite pilte teha ka värvilisele paberile või kasvõi reklaamlehele. Kellele meeldib rohkelt värve, võtab appi kriidid, akvarellid, värvipliiatsid, guashid..

Aga vaadake vaid neid musta tindiga tehtud pilte - võiks öelda, et isegi kõige efektsemad! Eriti silmapaistvad jäävad nad kui kleepida tumedale paberile ja palun väga, tore kaart või niisama pilt ongi olemas. Lisaks usun, et ka bullet journal' sõbrad leiavad tänasest väljakutsest põneva teema, millega märkmikku täita.

Suur aitäh kõigile, kes on ise osa võtnud, elavad südamega kaasa ning isegi kutsuvad sõpru! Minu kummardus teile.💛

Instagramis leia mind SIIT ja sinu leian ma üles #joonistakoosjaanikaga #joonistamisteraapia #joonistamisväljakutsejaanikaga #jaanikamalensekKirjutatud

Kunstiteraapia Jaanikaga - kuidas, miks ja milleks ehk lähemalt 5-päevasest väljakutsest

Esimene väljakutse - joonista oma legend
Leave a Reply