Monday, January 06, 2020

Esimene väljakutse - joonista oma legend

Teinekord liiga tihti leian end paberi ees istumas ja mõtlemas, mida teha. Piilun teiste kunstnike töid ja käin Pinteresti jahil, aga ei leia ühtegi stiili või tööd, mis kutsuks mind. Ma ei olnud kunagi mõelnud, et selle asemel, et käia teistelt huvi ammutamas, saan samamoodi inspiratsiooni tõmmata enda töödest ning tänane esimene väljakutse just selle võimaluse annabki.

Tegemist on minu lemmik tööga, mis annab nõnda palju vabadust visualiseerida erinevaid teemasid ja hiljem kasutada tehtud kompotti järgmiste visandite loomisel. ESIMENE VÄLJAKUTSE

Võta tugevam paber, et saaksid tänast tööd ka hiljem kasutada ning see võiks ideaalis säilida sul pikaks ajaks. Must pliiats, marker, tindipliiats, vildikas. Töövahend on parim just siis, kui see lausa laulab ja tantsib su käe all.

Nagu ma juba ütlesin, on tegemist mu lemmikuga, millest saab esimese päeva sooritus. Me joonistame endale legendi kõikidest kritseldustest, mis tunduvad toredad ja võiksid kunagi saada osaks joonistustel. Sirgeldustel pole piiranguid ja võid teha täpselt nii palju kui kraanist jookseb.

Milleks see väljakutse hea on? Sul on edaspidi võimalus kritselduste lehte kasutada spikrina ja olen juba enda nahal proovinud kui hea on ammutaid ideid otse juhise pealt (ja see pole isegi kopeerimine, sest tegemist on sinu enda tööga!). Juhendi joonistamine on tõeline teraapia ning võib aidata välja sind august nimea "ma ei tea millega alustada" - kõik see on mu enda nahal läbi proovitud ja nagu teleturus saan soojalt soovitada. Abiks! Kritselda, joonista, sirgelda, kriipselda kõike, mida näed reaalselt oma silmadega, lisaks varjud, kujundid, jooned, täpid, ringid.. saad seda tööd ette võtta igal pool, vajad ainult paberit ja kirjavahendit. Kui oled juhistega kursis, sule kõik võimalused uurida teiste töid ja tugine puhtalt sellele, mis tuleb sinust.

LISA!

Annan sulle kolm teemat - kevad, kallis ja kosmos (vali üks) ning innustan sind joonistama pilt ning kasutama abina valminud joonistuste legendi. Kujuta ette, et sinu kritseldustest koosnev pilt võiks kaunistada seina või olla isegi mustriks voodiriietele, padjakattele või uhke sünnipäevakaart.

Mina võtsin endale tõelise väljakutse teha pilt teemal "transport" - võin vihjeks öelda, et isegi 3-aastased joonistavad autot paremini kui mina..

EDU!

Ja nagu Beyonce ütles - täiuslikkus on nii meh!

Instagramis leia mind SIIT ja sinu leian ma üles #joonistakoosjaanikaga #joonistamisteraapia #joonistamisväljakutsejaanikaga #jaanikamalensek

Kirjutatud

Kunstiteraapia Jaanikaga (kuidas, miks ja milleks ehk lähemlt 5-päevasest väljakutsest)6 Responses to “Esimene väljakutse - joonista oma legend”

 1. Kui sinu auto on nagu kolmeaastase joonistatud, siis ma ei oska üldseautolaadset objekti joonistada :D
  Päris valus avastus.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga lennuk? Mul jooksis sealgi juhe täiesti kokku! :D

   Delete
 2. See on päris hea mõte. Toimib ilmselt sarnaselt ka mõne muu asjaga, nt loominguline kirjutamine.

  Ma pole su blogi ammu lugenud, aga kas mäletan valesti, et pidite Eestisse kolima? Kas juba olete?

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on üks mu lemmikuid harjutusi, mis teeb kunstilihased soojaks ja tänu taolisele kritseldamisele olen saanud indu teha suuremaid pilte valmis.

   Soov oli kolida, aga läks nii, et sain siia töö ja olen sellega väga rahul, et hetkel tagasi ei torma. Kui poleks nii hästi läinud, siis oleksime juba sügisel Eestis. :)

   Delete
 3. Käsi kukub lihtsalt kohe otsast ära :) üldse pole harjunud sellist asja tegema .

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei oska ja ei suuda enam kirjutada - hullem kui kartuleid võtta! Aga jah, mul on väljakutseid tehes ka käsi tiba krampis. :D

   Delete