Monday, January 11, 2021

#jagamehead

Laisklev hommik algab ideaalis voodis tasapisi ärkamisega kuni selleni, et päeva kiirem rütm ajab kargu alla. Hommikud on minu aeg, mil tegevused võiksid liikuda teosammul ja kohvi joomine kesta kuni jook on tassis jahtunud. Täna hommikul võtsin aga soojas voodis hetke veebilehe lugemiseks ja mul on hea meel, et seda tegin.

Facebookist viis mind artikkel Fred Jüssi mõteteni, milles ta rääkis uue aasta soovidest. Kirjutis oli omaette otsekohene ja kindlasti mitte nunnu "kuidas olla üdini positiivselt laetud". Mees rääkis asjast ja mees ei keerutanud. Näiteks. Kui sul pole midagi öelda, ära raiska enda ja teiste aega. Rõõmusta, et sulle on antud taas üks päev mida elada. Laiskus on mehe iga ja kõige raskem on õppida laisklema. Tunnistasin endale, et laisklen, aga tunnen süümepiinu - see vist ongi õppimata laisklemine, mille järel ei tunne ennast puhanuna.

Et mitte kõike ette rääkida, leiab artikli SIIT.

Kirjatüki alguses leidsin aga helendava sildi, mis kandis endas sõnumit #JagameHead et anda tuge ja jagada positiivset meie ümber. Suure kollase naerunäoga. Jäin üllatunud mõtlema, kui ootamatu lähenemine Delfi poolt. Kui keegi ütleb Delfi, tekib esimesena pilt tõlkartiklitest ja Elu24 uudisest Triinuliisi eluarmastusest Austraaliast. Ma ei tea, kes selle kampaania toimetusest välja mõtles, aga mina ütlen juba aitäh. Lugesin edasi.

Lingil allapoole kerides leidsin veelgi #jagamehead artikleid. Päeva teiseks lugemiseks leidsin Beriti koos biblioteraapiaga. Aitäh sulle Berit, sest miskipärast olin unustanud kirjutamise võlud. Kas just nii väga loo jutustamise teistele, kui just ümberjutustamise ja lahtiharutamise enda tarvis. Kui palju olen kinni oma loos, sildistanud ennast teated tegelaseks, teatud rollis. Selgus ja rõõm ongi aga teraapia tulemuseks. 

Peale laisklevat hommikut võtsin ette matka lumises metsas, hingasin karget õhku ja lubasin endale mitte liiga teha. Enda poolt. Õhtupoolikul leidsin ennast kirjutamas. Pilte töötlemas. Võibolla hilisõhtul leian sõrmede vahelt sooja raamatu.


Leave a Reply