Wednesday, January 13, 2021

Deciem nahahooldus

Mõnusatelt hommikutelt hüppan järgmisesse teemasse ehk nahahooldus. Minu teine lemmik, mida läbides teen kaks korda päevas enesele kingituse koduse nahahooldusega. Kuigi Deciem näitab ühte brändi, mis toob meile erinevaid tooteid, on internetis Deciemi nimi levinud üldinimena korralikest abivahenditest ilumaailmas.

Mille poolest erinevad Deciem tooted näiteks poes müüdavatest toodetest? Poetooted on enamasti kategooriasse määratud vanuse järgi. 30 pluss kreemid, 40 pluss kortsudevastased kreemid vananevale nahale ja rõõsad rõõmsad kerged kreemid noortele. See on üks näidetest, sest tavapoes jäävad silma ka kuiva ja tundliku naha tooted või rasuse naha kontrollimiseks vajalikud vahendid jne. Mis tähendab, et saad Selverist valida kreemi vastavalt sinu nahatüübile. Erinevalt Deciemi toodetest pole sul aga võimalik valida koostisosa, mis sinu või eksperdi arvates oleks kõige tõhusam. Lisaks puudub võimalus valida kasuliku koostisosa protsendiline sisaldus. Deciemi puhul on just vastupidine lugu.

Kui sa tunned, et poetooted ei anna sulle vajalikku abi, soovitan lahti lüüa Googli ja tutvuda erinevate arvustustega. Sisesta The Ordinary ja infot jätkub pikemaks lugemiseks. Lihtsa uurimise tagajärjel võid avastada, kuidas inimesed kirjeldavad enda nahatüübile vastavaid režiime ja milliseid tooteid teatud järjekorras kasutada. Mina sain abi ka Facebooki Deciemi grupist, kus info liigub küll inglise keeles, aga seda on rohkelt. Alates näohooldusest kuni varbaotsani välja.

Ma ei saa kirjeldada kuivale nahale mõeldud hooldust, aga lahkelt jagan rasuse, aknele kalduva nahatüübi ohjeldamist. Jah, ka mina leidsin ennast liikumas 30ndate teisele poolele, samas olles jätkuvalt kimpus punnide ja kiiresti täituvate pooridega. Aastaid tagasi sain abi Babel, kuid peale viieaastast kasutusperioodi, sai mu nahal küllalt ja lasi toodete mõjust heaga üle. Vajasime vaheldust.

Pikema jututa räägin režiimist. Hetkel on mul testiperiood, sest Deciemiga võiks ideaalis katsetada millised tooted koos, millise sagedusega on sinu naha parimad sõbrad. Võid järgida teiste juhised, kuid naha eripärade tõttu võib juhtuda, et samale nahatüübile loodud režiim ei sobi absoluutselt.

Enne näo pesu puhastan hoolikalt käed.


1. Näo pesemine. Kasutan Laboratórios Babe Stop Akn Purifying Cleansing geeli. Pesemiseks sobivad kerged vahutavad geelid ning näo kuivatamiseks kasutan ALATI puhast ja kuiva käterätikut. HOMMIK JA ÕHTU

2. Näo koorimine. The Ordinary Lactic Acid 5% pluss HA. Koorin kerge keemilise koorijaga korra päevas, kas õhtul või hommikul, kuidas parasjagu rohkem aega on. Jätan koorija viieks minutiks nahale. Tummisemate koorijate puhul võiks koorida 2-3 korda nädalas. Minu koorija on piisavalt õrn ja ei tee liiga tundlikule nahale. HOMMIK VÕI ÕHTU3. Toonik. Annemarie Börlind Purifying Care Astringment Toner. Kasutan suuri ja pehmeid vatipatju ning eemaldan kõigepealt näolt koorija ja seejärel tupsutan toonikut sõrmedega nahale. Toonija sobib ka viimaste meigijäänuste näolt puhastamiseks. HOMMIK JA ÕHTU

4. Seerum. Niacinamide 10% pluss Zinc 1%. Kasutan 2-3 tilka naharasususe kontrollimiseks ning nahatooni ühtlustamiseks. Seerum imendub kiiresti ja kanda võiks seda probleemsetele kohtadele nahal. Kindlasti üks kõige kasutatavam toode ning näib, et saab esimesena otsa. HOMMIK JA ÕHTU5. Näoõli. 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed õli. Soojendan kolm tilka õli sõrmedel ja tupsutan õli üle näo. Lasen mõnda aega imenduda enne kui jätkan. HOMMIK JA ÕHTU6. Niisutav kreem. Avene Mattifying Emulsion. Kasutan emulsiooni režiimi viimase tootena. Mõelda vaid, et olin seda kreemi sahtlisse unustamas, kuni proovisin esimest korda lisada seda peale näoõli. Erakordselt niisutav kombinatsioon. HOMMIK JA ÕHTU

Piltidel on mõned tooted, mida ma hetkel ei kasuta, näiteks The Ordinary Natural Moisturizing Factors pluss HA ja 100% Plant-Derived Squalane. Kuna postitus kisub pikaks nagu heada teemadega ikka, jätkan teinekord.😁

Minul on kõigest väike kogus erinevaid Deciemi tooteid ja kui nüüd mokaotsast mainida, siis tellisin täna mõned vananemisevastased ja näonahka helendavad (klaarimaks muutvad?) tooted lisaks. Ma ei tea veel, kuidas igaüks neist mu valikusse sobib, aga ma suurt ei muretse. Kõik tooted on väga hea hinnaga, jäädes enamasti alla 10 euro. Kui peakski juhtuma, et mõni neist on täiesti sobimatu, saab edasi anda. Pudelid on nimelt varustatud pipetiga, et sisu ei saastuks ning pudelike võib rõõmsalt rännata sõbrannale, ämmale või naabrile.

Allpool on võrdlus täna ja kaks kuud tagasi. Poole sellest ajast kasutasin teatud tooteid vales järjekorras kuni hakkasin uurima, mis võiks valesti olla. Abi sain Real Deciem Fans grupist ja Skincare äpist. Kaks netipoodi, kust mina olen tellinud on BeautyBay ja CultBeauty. Tegemist on UK poodidega ja pakid tulevad kiirelt kohale.

Pildid. Kõige rohkem tunnen vahet näonaha niiskusel. Esimesel pildil on mul kuivad laigud (mida pole küll näha) ninal, põskedel ja rohkem punetust, punne. Praegu on mu nahk imepehme ja isegi külmaga ei kuiva. Päris punnivaba veel ei ole, aga tunduvalt vähem kui varem.

Kas tekkis huvi muuta enda näohooldust?
Leave a Reply