Friday, January 10, 2020

Viies (ja viimane!) päev - üks joonOppaa! Ja see ongi joonistamise viimane väljakutse. Te olete saanud kätt krampi kristeldada, te olete saanud proovida tükke, mida pole ette tulnud kunagi varem, joovastunud muusikas pilti tehes.. te olete armsad ja tublid ja lausa kullatükid väljakutset kaasa tehes. Kas siis päevake hiljem või kõige esimesena - mina sõrmega järge ei aja, sest joonistanud olete eelkõige iseendale.

Vahvad uudised ka! Rõngu loomering tegi ka meiega väljakutset ja ma ei tea, kas on midagi armsamat kui näha lapsi nohisedes tööd tegemas nii et muu maailm ümber võiks kasvõi seisma jääda. Aitäh Teelele, kes ideed lastele tutvustas!

Viimane viies väljakutse on ajaliselt kõige lühem, aga samas ka üks intensiivseimaid harjutusi. Teie ülesandeks on joonistada terve pilt ühe jutiga ilma pliiatsit paberilt tõstmata. Kõlab ju lihtsalt, kui see vaid oleks nõnda.😂

Instagrami storys (või jutupauk nagu keegi hästi sõnastas) hõikasin uudise korjata õuest lehti, oksi, taimi, mis võiksid olla huvitavad joonistusobjektid. Üks mu sõbrannadest saatis sõnumi, et Eesti on jubedalt märg ja kõik looduslik vettinud. Kui nii ei saa, siis proovime teisiti. Otsite toast põneva materjali, mis võiks teie meelest sobida joonistamiseks. Ja see on mu range soovitus joonistada sel moel, et teil on joonistatav silme ees.

Palju õnne mulle ja teile! Läbisite 5-päevase joonistamise väljakutse! Läbisin viiepäevase väljakutse korraldamise ja kogu loomingu protsessi, mis sellega kaasnes. Ma ei tea, kuidas teiega on, aga mu hing on hästi elav tänu väljakutsele, sest pidin ennast mitmeid kordi välja tooma mugavusstsoonist ja olema järjepidev - voh, see oli üks suurimatest väljakutsetest mulle.

Ja teie - kas teis tekkis soov jätkuvalt joonistada ja otsida ideid enda ümbert, et need paberile kanda?

Instagramis leia mind SIIT ja sinu leian ma üles #joonistakoosjaanikaga #joonistamisteraapia #joonistamisväljakutsejaanikaga #jaanikamalensek

Kirjutatud

Kunstiteraapia Jaanikaga - kuidas, miks ja milleks ehk lähemalt 5-päevasest väljakutsest

Esimene väljakutse - joonista oma legend

Teine väljakutse - joonista kleepse

Kolmas väljakutse - joonistame muusikas

Neljas väljakutse - tõstame esile valget pinda

4 Responses to “Viies (ja viimane!) päev - üks joon”

 1. See ühejoonega tehtud taim on küll nii ilus!!!
  Minul tulid küll paljud ideed pähe+ vanad asjad, mida olen teha tahtnud, nii et see väike väljakutse oli küll väga hea (ma pole veel kõiki väljakutse ülesandeid ära teinudki), motiveeris, inspireeris ja andis küll suure lükke edaspidigi ise nokitseda. Suur aitäh sulle siit Hollandist!!! Ma vast saan siit ka mingeid lillekesi kuskilt pargist, kuulu järgi hakkavad siin osad juba õitsema varsti, nii et saan ka viimase ülesande tehtud!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh sulle ka Hollandisse, et osad võtsid! :) See joonistamise jätkamise pisik oligi kõige olulisem!

   Delete