Wednesday, January 08, 2020

Kolmas väljakutse - joonistame muusikatKõige rohkem häirib mind inimeste juures suutmatus midagi teha (tereee, maailma parim sissejuhatus !) ja ma olen alati arvanud, et see on põhjusel kuna olen ise julge. Teate, minu julgus on mõnikord hoopis kärsitus teha otsuseid liig kiiresti või lausrumalus võtta järjekordne koorem kanda. Ja ma olen mõelnud ja näinud, et see, mis mind häirib teiste juures, on tugevalt seotud sellega, millised on mu enda halvad küljed (läbi enda silmade).

Ülestunnistus, et väljakutse oli peale avaldamist üks suur murekoht. Jõudsin sada korda väriseda, kas ikka jõuan, kas ikka meeldib, kas ikka on kasulik kuni proovisin vana head nippi lasta kõigest lahti. Jah, minu sees on ikkagi väike värin peale iga postituse avaldamist, aga selline hea surin. Enamasti teen tööd hoogsalt ja innuga, sest mul pole iga päev pikalt vaba aega, ma tahan hästi teha ilma allahindlusteta piltides või tekstis (ok, tekstis leian ikka trükivigu, kuigi loen enne avaldamist üle). Olen tähele pannud, et ma teen huvitavat tööd alati kerges ekstaasis, kuskil teises maailmas olles - just samamoodi kui maalin või joonistan. 100% keskendunult.

Selle mini-väljakutse idee sain ma kui alustasin jaanuari alguses Alisa Burke' joonistamise kursusega. Esimesed päevad olid minu silmis puhtalt sissejuhatuslikud ja ehk mitte kõige huvitavad, võiks isegi öelda, et kerge pettumus ja ootasin suuremat põnevust. Kuni minu ees oli paber ja mu käes tindipliiats ja püha jeesus maria. Ma higistasin, mu käsi oli krampis, hambad risitis, ajutöö maksimaalselt intensiivne ja isegi silmad hakkasid suurest pingutusest kipitama. Vot see oli väljakutse. Muuseas ülesandeks oli siis joonistada kahe käega peegelpildis ja teinekord joonistada ühe tõmbega ilma pliiatsit paberilt tõstmata terve pilt.Ja siis on minu pakkumine teile - proovida pilti või tehnikat, mis pole kõige meeldivamad, teha lõpuni iga päev vastuvõetud väljakutse ja anda parim, et pühenduda igale ülesandele. Kui kõik oleks suurepärane ja meeldiv ja libedalt jooksev, siis kas see oleks ikkagi väljakutse. Ma tean, ka mulle meeldib väga teha asju, mis mulle hästi sobivad ja ei nõua suurt pingutust. 😝

Aitab jutustamisest ja murrame hoopis väljakutse selgroo ehk kolmanda päeva. Tänane väljakutse on meelte avardamiseks, intuitsiooni kasutamiseks, et lasta pliiatsil kanda edasi neid emotsioone, mida saad muusikat kuulates. Üks laul, üks pilt. Tööd saab teha mustvalgena või soovi korral lisada hoopis värve. Põhiline on see, et tegemist oleks joonistusega. Siin pole ruumi täiuslikkusele ja kompositsioonile, enamik laule kestab maksimaalselt kolm ja pool minutit!

Oi, kuidas ma armastan depressiivseid filme ja laule. Minu pildid on tehtud laulude järgi Labrinth Jealous ja Marina Kaye Homeless (ei suutnud valida, tegin kaks ja hea meel, et tegin, kaks erinevat laulu ja pilti). 

Instagramis leia mind SIIT ja sinu leian ma üles #joonistakoosjaanikaga #joonistamisteraapia #joonistamisväljakutsejaanikaga #jaanikamalensek

Kirjutatud

Kunstiteraapia Jaanikaga - kuidas, miks ja milleks ehk lähemalt 5-päevasest väljakutsest

Esimene väljakutse - joonista oma legend

Teine väljakutse - joonista kleepse
Leave a Reply