Sunday, April 21, 2019

Värdjas ahv

Kes oleks võinud teada, et päikesepaistelistes kenades päevades võivad peituda avastusi, mis kujundlikult teevad kauni ilma halvaks. Ma ei oska rohkem öelda, kui vaid, et teema on nõnda segane, et mul ei jäänud muud üle kui sellest blogisse kirjutada.

Ei, see pole sopaka järg, aga täpselt-umbes kõlas vestlus minu ja Igori vahel.

--------------------------

Naerupahvakas.

"Kas sa tead, et sul on vuntsid?" küsib Igor.

"Misasja?"

"Päris tumedad veel teised," vastab abikaasa ja jätkab: "Tule lähemale, ma teen pilti!"

-------------------------

Olles teadlik, et mul on mingisugused heledad ja pea nähtamatud vurrud ülahuulel on loomulik, sest nägu pole täiesti karvutu ala. See, mis mulle telefoni ekraanilt vastu vaatas oli kõike muud kui "nähtamatu" või "olematu" või "märkamatu karvakasv".

Minu soov pole kõlada dramaatilisemalt kui kogu olukord välja nägi ning selletõttu võin kindlalt öelda, et tormasin nagu tuulispask tuppa. Otsisin kapist peegli ja läksime kahekesi akna alla paremasse valgusesse.

Kui pildilt nägin tumedaid vuntse, siis peegel ütles, et olukord on täiesti kontrolli all ja viimane asi, mida teha on liigselt erutuda. 

Keda uskuda?

Asetasin peegli voodi äärele ja liigutasin sõrmede vahel ülahuult. Sa vana kurjam! Valgus teeb teatud nurga alt oma töö ja kui vaadata otse peeglisse, siis näib mulje absoluutselt parem kui reaalne olukord. 

Te ju olete näinud üsna rohkete vunsudega naisi, kes panevad mõttele, kas nad tõesti ei näe tumedaid karvu?

Vastus on jah! Võib juhtuda, et nad tõesti pole teadlikud vuntsidest. Keset nägu!

Mul on alates pubekaeast olnud võimalus hõisata tasase karvakasvu üle, kuid tundub, et vanus või hormoonid või geneetika on oma tööd teinud. Tere, pintsetid ja tulevikus ilmselt ka vuntside vahatamine!

Lugusid lastelastele. Ükskord kui teie vanaema poodi läks ja pidi enne sõitu vuntsid eemaldama. Tänusõnad vanaisale.
7 Responses to “Värdjas ahv”

 1. Ohh, nii lohutav lugeda, et heledapäistel seda ka juhtub. Eestis tundub, nagu kellelgi poleks, sest kõik nii heledad. Tegelt lihtsalt keegi ei räägi. Mulle hirmsasti meeldib seltskonnas sõna võtta, kui mehed habemaajamise probleemidest räägivad ja seletada, et ärge vinguge, ma kisun karvad ükshaaval välja, proovige ka, kohe mitmeks päevaks rahu majas :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures mul oligi väike tagamõte, et inimesed, kel sama teema saaksid näha, et ilmselt see on üsna levinud konditsioon. Kel vähem, kel rohkem, kel varem, kel hiljem. Aga olemas nad on. :D

   Hahaha kitkumine.. kuule, oskad ehk häid pintsette soovitada?

   Delete
 2. Mind kogu kooliaja narriti Vuntsiks, sest mul on väga tumedad karvad igal pool, kahujuks ka nina all. Et kui teised plikad murdeeas kasvatasid rinnad, sain mina endale korraliku lenksu nina alla...
  Ma pole julgenud vahatada neid, kuna kosmeetik hoiatas ka, et uued karvad on tumedamad, seega parem leppida ja ajapikku pleegivad heledamaks. Noh, praegu pole enam olukord nii hull, aga ise küll väga teadlik kogu aeg, et nad seal istuvad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilma naljata meie üks pereliige viidi väga varakult kosmeetiku juurde vahatama, kuna ta on üle keha korraliku karvakasvuga õnnistatud. :D Mul on hea öelda, et mis, nii noorelt kui mul endal pole kunagi suurt karusnahka olnud.

   Aga täitsa tõsiselt kohe, et vahatamisega on uued veel tumedamad? :O

   Delete
  2. Vahatamisega lähevad ikka heledamaks ja õrnemaks, märksõnaks järjekindlus.

   Delete
 3. Ma olen loomulik blond, heledate kulmude ja karvadega. Jalgu ei pea põhimõtteliselt üldse raseerima, karvad nii õrnad ja heledad, et ei paista välja... AGA kevadel kui mu nahk esimeste päiksekiirtega kuldselt pruuniks päevitub ja kõik nähtavad karvad mitu tooni heledamaks pleegivad, siis on kontrast missugune-pruun nägu ja valged vurrud. :D Ja seda on võimatu mitte märgata. Olen kunagi pintsettidega proovinud, aga see on nii valus, et ei suuda end piinata. Vahaga olen proovinud nii kodus kui salongis, kuid tundlikule nahale see ei sobi. Olen jäänud sugaringi peale salongis, praktiliselt valutu, uued karvad on õrnemad kui eelmised. Kindlasti pole tugevamad ja tumedamad. Julgen soovitada. Sugaring on lisaks looduslik ka, ja koorib samaaegselt nahka.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, tänks hea idee eest! (su kommentaar tuli õigeaegselt, mu vurrud on tagasi :D)

   Delete