Wednesday, February 27, 2019

Kulmuduell - Essence ja Catrice

Annate mulle andeks, et mu kulmud pole kaksikud ja isegi mitte õed ning ka kauge sugulus oleks tore, ehk tõega võttes on hea juhul tegemist kahe erineva galaktika tulnukatega, mis.. üldsegi ei tähenda, et ma ei võiks enda kulmude abil tutvustada teile kahe erineva brändi kulmupliiatseid. 

Olen võtnud eralõbuks tutvuda nii Catrice' kui ka Essence' kosmeetikaga läbi ja lõhki ning hoidke nüüd hobuseid. Kuigi tegemist on kahe odavaima supermarketi nimega, siis seal taga pole ammu enam (kui kunagi üldse oligi) odavad ja halvad tooteid. Pigem vastupidi. Lai valik erinevaid tooteid, küllaltki hea kvaliteet ja vegan toodete leiduvus peaks mõnegi kallima nime punastama panema.

Võtsin ette erinvate galaktikate elanikud, jah, ma räägin kulmudest ning seekord tutvustaksin ülipeenikesi kulmupliiatseid, millega on välja tulnud mõlemad brändid. Essence'l kannab ta nime Micro Precise Eyebrow Pencil ning Catrice'l Slim'Matic Ultra Precise Brow Pencil.

Nii Essence' kui ka Catrice' pliiats sisaldab endas 0,05 g toodet ning keeratavate pliiatside terad on sama peenikesed - 1,5 mm. Küll on Catrice kaasa pannud ka kulmuharja. Hinna poolest on Essence odavam, umbes 2.30 eurot ja Catrice kallim, umber 3.50 eurot.


Üritasin valida enam vähem samasugused toonid poes, kuigi hiljem kodus päevavalguses nägin, et Catrice' pliiats on hoopis teistsugune kui poevalguses. Essence 02 Light Brown ja Catrice 030 Dark

Kasutusmugavuse poolest on raske neid kahte pliiatsit võrrelda, sest neil mõlemil on see miski, mis teeb neist hea toote. Essence' pliiats on pisut tugevam ja ei pea nõnda hoolikalt mõtlema sellele, kas vajutades jääb liiga tume joon. Catrice'l on täpselt vastupidine - toode on pehmem ja tuleb õrnemalt kulme värvida, et mitta avastada korraga endal Brežnevi nägu peas. Samas minu käele on mugavam Catrice' värv ja Essenc' oma ehk liialt vahane. Aga nagu ma juba mainisin, ei tee need omadused kummastki halba pliiatsit, mis tähendab, et pliiatseid annab kasutada erinevat moodi (Essence' ninale lähemal kulmul ja Catrice' pliiats kulmuluu osale).

Üleval Catrice, all Essence


Nagu ikka otsin ma tikutulega tagasi seda õiget külma tooniga pruuni, sest nii mulle kui ka paljudele teistele pole antud Pipi oranže kulmusid. Essence saab siinkohal ülesandega ideaalselt hakkama ja number 02 Light Brown on see õige külm pruun, mis pole samas ka liiga tume. Catrice' 030 Dark on pettumus selles osas ja kuigi pakendi järgi võiks arvata, et toon ongi õige, ütleb sisu midagi muud.

Ma nüüd pead ei anna, kas Eesti turule on mõlemad tooted juba jõudnud, sest kummagi letis ilutsesid sildid "new". Olen nördimusega tähele pannud, et Essence' ja Catrice' letid on kodumaal pooltühjad ja vanade kollektsioonidega ning sel põhjusel hoian pöidlaid, et need kaks peenikest pliiatsit jõuaksid teilegi (eriti khuul, kui keegi läheks ja lööks maaletoojates lärmi, sest hallooo!). Hind ja kvaliteet sobivati igati kokku ning võin mõlemat toodet kahe kulmuga soovitada!

Leave a Reply