Monday, January 28, 2019

Oled või ei ole mu sõber

Sloveenias maakohta kolides sain päris hea sotsiaalsuse paketi - seda pea, et pole mul siin. Kui paneksin kirja palju ma räägin reaalselt eestlastega iga päev ja sloveenlastega, siis sloveenlased kes? Soovides mitte liiga teha mu kolmele väga heale kohalikule sõbrale, siis aitäh, et te olemas olete, aitäh, et kannatate mu iseärasused ja olete avatud. 

Ma olin meeldivalt üllatunud kui meie pereliikme aastate tagune klassiõde võttis minuga instagramis ühendust. Kuna sõbralikke ja jutukaid kohalikke leiab siin tikutulega, siis tema kutse kokku saada, võtsin heameelega vastu.

Meie kohtumine teeklaasi taga oligi hea, mul pole tõesti selle vastu midagi öelda. Kõige muu põneva vestluse kõrvalt kuulasin huviga isegi tema tunniajalist Herbalife' tutvustust ja panin mõttes linnukese kirja - nojah, siit läks siiralt sobitatud sõprus. Kuigi tunnistan üles, et olin nõus proovima kuuajalist hommikusöögi paketti koos teega. Ütlesin selest paar päeva hiljem küll ära, sest otsustasin mitte raisata enda peale minu jaoks äärmiselt suure summa ühe kuu kohta. See oli siis 70 eurot.

Edasi läksid asjalood huvitavaks ja hakkasin silma peal hoidma ta sotsmeedia kontol. Kõik läks kenasti kokki kirjeldusega perekoolist, kuidas taolised müüjad üritavad oma elu teistele näidata ning neid enda kaudu võrku püüda. 

Kõige tugevamalt oli näha see, kuidas näidatakse nagu nende elu oleks üks suur luksus - hotellid, spaad, rikkalikud õhtusöögid, erinevad üritused, palju toredaid sõpru, peod, särgid-värgid.. See oleks siis täpne kirjeldus minu ämblikust, kes üritas võrgutada. 

Ja tõepoolest. Näis nagu ta käikski päevast päeva spaades mõnulemas, kokteiliklaas näpu vahel. Aegajalt ka vingetes spordiklubides trenni tehes, sest kogu müügipaketiga käis käsikäes teema nagu müüdava toote kombineerimine trenni ja tervisliku toitumisega on edu võti. Iga kord tekib mul mõte  - kas tõesti tervislik elustiil ise pole juba piisav, et sinna on vaja võlutolmuna raputada lisaaineid?

Minu kaval silm aga suutis reklaamitud spaaelud läbi hammustada, sest tegelikult käib ta seal pea iga päev hoopis tooteesitlusi tegemas. Kui ta juba on hotellis, siis loomulikult tuleb teha sinna juurde pildid võimalikult luksuslikust elustiilist, mida pulbrite pähemäärimisega on võimalik endale lubada.

Ta on üritanud minuga mitmeid kordi kokkusaamist organiseerida peale meie esimest kohtumist. Minu süda on aga murtud ja peas mõtlen sellele, mida saaksin iga kuu 70 euro eest endale lubada. Iga kuu uus parfüüm - jah. Iga kuu uued sporditossud - jah. Iga kuu komplekt meiki - jaaaaa... Iga kuu purgitäis pulbrit selle raha eest - EI!

Huvitav, kas ta siis viitsiks minuga kokku saada kui ma ütleks, et ei soovi kuulda tema pulbritest?

6 Responses to “Oled või ei ole mu sõber”

 1. Kahju, et tänapäeva üks tuntumaid müügitehnikaid on agressiivne müük, kus vahendeid valimata üritatakse sulle müüa nii paaniliselt. Jälestan müügimehi/naisi, kes on mu jaoks võõrad ja helistavad läbi telefoni esiteks kutsudes mind nimepidi, teiseks sinatades ja kolmandaks nagu oleksime BFFd. No deem eks. Olen ma vanamoodne aga võõras inimene, eriti kui ta tahab sulle midagi müüa ei ole mu sõber või sõbranna, kellega koos saunalaval siidrit libistan ja juttu puhun.
  Sinu puhul väga kahju, et nii juhtus. Ausalt öeldes ma ei teagi mis teha sinu asemel. Tõenäoliselt see nn suhe hääbub ära kui igakord jutuks tulevad need pulbrid vms kapslid ja sulle pähemäärimine. Ma ise ei suudaks taluda seda kaua.

  ReplyDelete
  Replies
  1. .. ja tänks kõikidele sõpradele, kes on kenasti mu numbrit edasi jaganud, et saada tasuta vaibapuhastus. Nüüd pean mina nendega tegelema😃 (õnneks Sloveenias olen sellest täiesti pääsenud).
   Ma olen paar korda ta kutsetest ära öelnud. Aga see oli ka põhjusel kuna mul tõesti polnud aega. Kuid ta küsib uuesti ja on väga järjekindel..😂

   Delete
 2. Mina ütleksin, et ei ole sellest pähemäärimisest huvitatud, ja siis oleks juba tema asi vaadata, kas jätkab suhet või ei. Valesõprus ei ole midagi väärt. Mul on ka elus niisuguseid kogemusi olnud, aga olen siis tõepoolest väga ruttu öelnud, et mind see pähemäärimine ei huvita ja punkt.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on parim lähenemine! Ma olen siiani suht mööda vaadanud ja öelnud, et pole aega (mis on ka tõsi). Aga ilmselt kõige kiiremini saabki lahti kui oelda, et pole toodetest huvitatud😃

   Delete
 3. Ma ei näe üldse probleemi, öelda sellele inimesele otse, et kuna näib, et ta on vaid huvitatud enda sellest müügitööst, siis ei ole sa huvitatud. Sa ei peaks end küll sellepärast halvasti tundma, et mis tema siis tunda võib. Tema ilmselgelt ei mõtle, kuidas sina end tunned, kui ta enda "sõprust" pähe määrib. Ja kui ta tõesti polegi muust huvitatud, siis suure tõenäosusega ju rohkem kokku ei puutu ka, et kuidagi "piinlik" oleks :D

  ReplyDelete