Tuesday, December 18, 2018

Nõia-Jaanika ehk tänapäeva religioon

Täna hommikul voodis vedeledes mõtlesin teemale, mis on mind mõnda aega häirinud. Mitte, et see jubedalt segaks mu elu, aga ma ei saa mitte nägemata jätta kõiki neid utoopilisi nõia-alkeemia-eneseusu postitusi, mille tagamõte on kokkuvõttes inimestelt raha teenimine. Klassikaline udujutu vestja on tüüpilise väljanägemise ja jutuga, mis näivat korduvat iga uue tegelase puhul. No andeks andeks, oskate välja tuua kedagi, kes pakuks teise suunaga lobajuttu? Ootan põnevusega.

Just seal samas soojas voodis sündis ka Nõia-Jansa ja tema on üks ühiskonnakriitilistest figuuridest, kellele meeldib piltlikult välja tuua arusaamasid, mis ehk mõnele on veel arusaamatud. Lihtsalt kokkuvõttes. Egas midagis. 

Jaanika siin! on minu uus youtube' kanal (LINK) ja annan seal parima, et tuua teieni teemad, mis on mulle südamelähedased  ja on samaaegselt teilegi huvi pakkuvad. Muuseas minu esimene video oligi sellest, kuidas mulle ei meeldi videosid teha - käsi püsti kellele meeldib olla üks suur lõust ekraanis. Asi polegi kokkuvõttes meeldimises, vaid selles, kui palju suudan üle olla välimusest ja rõhuda hoopis sisule. Imelihtne, aga samas aeganõudev. Mul kulus videohirmust lahtisaamisest täpselt neli aastat.😃12 Responses to “Nõia-Jaanika ehk tänapäeva religioon”

 1. Hahaha, sa oled haige inimene :D

  ReplyDelete
 2. Mulle nõiasaated meeldivad, aga sinu oma oli väga lõbus. Nõiasaated on tavaliselt väga tõsised. Sa võiks täiega seda koeraga nõidumise ideed arendada. Et iga kord võtad mingi teema ja siis lahendate selle kahekesi ära. Nii hea mõte, et teeks või ise, aga mul pole kodulooma. Tee ikka sina, näitlejaanne on sul täiega olemas, see karakterite ja häälte vahetus oli hindamatu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mulle ka nõisaated meeldivad, isegi väga ja seal on muidugi kõrgema klassi näitlejad, kes suudavad surmtõsiselt väga kaasahaaravaks loo teha. :D Nõia-Lassega on tiba rasked lood, tal on kerge kaamerahirm veel naha vahel - eks tuleb rohkem harjutada?

   Aitäh!

   Delete
  2. eesti saated on suht odavad, vot venemaal on mitmed kaamerad, droonivõtted, väga hästi valitud taustmuusika jne. Ülihea meelelahutus. Kusjuures ma usun, et erilised võimed jms on olemas, samas ei meeldi kui inimesed sellega raha teenivad, paljud (enamus) neist labaselt valetavad. Kuid mul pole midagi selle vastu, kui inimesed ei usu, miks peaks. Ja sinu nali ei olnud kuri nali, ehk tegemist oli hea naljaga.
   Kusjuures sel nädalalõpul on venemaa saate lõppfinaal, tänu neile on mu venekeele oskus päris heaks läinud, ma olen kõik vene selgeltnägijate võitlused ära vaadanud.

   Delete
  3. Oiii venemaa on tõesti pärl. Seal on lood juba hästi valitud ja tegelased ja kogu kompotti vaata nii, et hingata ka ei julge. Ma olen lausa kade su venekeele oskuse peale, sest see on ainus põhjus, miks ma pole saanud Sloveenias seda sarja enam vaadata. Kui keegi annaks supakatega venemaa selgeltnägijad, siis ma oleks elu lõpuni tänulik. :D
   Muuseas uskumise koha pealt, siis ma ei ütle, et üldse ei usu. Tunnen, et tänapäeval on nii kerge lihtsaid inimesi mõjutada (tänu internetile, seda paska liigub kõikjal!) ja isegi mitte lihtsaid, vaid ka raskes hetkes, kes tahaksid kuulda tulevikuks ilusaid sõnu. Selle asemel, et ehk ise olukorda lahendada.

   Delete
 3. Loen Su postitusi juba pikka aega, eelkõige sinu loomingu pärast. Aga see postitus on lihtsalt super!!

  ReplyDelete
 4. Hahahhahahhhahahahhahaha! Täiega hea :D Ootan uut osa.

  ReplyDelete
 5. Sattusin siia juhuslikult ja ei kahetse :) - Aasta parim video!

  ReplyDelete