Thursday, November 08, 2018

Teie küsisite, mina vastanBlogi elustamiseks palusin Instagramis mulle küsimusi esitada ja ma ei plaani üldse varjata, et enamik neist tulid just mu sõprade poolt. Mõtlen positiivselt - mul on vahvad sõbrad, kes aegajalt meelde tuletavad, et võiks rohkem kirjutama tulla. Ja siin ma olengi!

Isamaa või emakeel? Kui sa peaksid loobuma ühest, siis kummast?

Esialgu kummalisena näiv küsimus, mis pani mu pead kratsima, aga jah, vastus tuli ootamatult kiiresti - loobuksin emakeelest. Seda loomulikult siis, kui mul oleks võimalus rääkida muud meeldivat keelt nagu näiteks inglise keel. Minu eesti keel on niigi lombakas ja mul oli ja siiani on raskusi eesti keele õigesti rääkimisega. Ehk siis, kuna ma pole niikuinii parim emakeele kõneleja, siis sellest loobumine poleks kellelegi suur kaotus. :D (Niiii valusad on need Eestit puudutavad küsimused, kuna ma ei suuda siiani endale selgeks teha, kus ma tegelikult tahaksin elada).

Kessee on nunnuuu?

Ilmselt mina, kes muu! Ma loodan, et need paar inimest, kellega peatselt Eestis kohtume, arvavad sama.

Mis õhtusöögiks teed?

Ühepajatoitu.

Sinu lemmikud instaprofiilid?

Mulle meeldivad kõik minu poolt jälgitavad instaprofiilid ja kui mulle keegi millegi poolest ei meeldi, siis võtan kohe maha. Lemmikud on ilmselt need, kes on aja jooksul saanud mulle kalliks ja lähedasemaks. Uskumatu, aga neid on tõesti mitmeid ja mul on hea meel, et on olemas sotsiaalmeedia kanalid, sest sel moel leiavad minusugused introverdid ka endale sõpru. 

Kuskohast ammutad inspiratsiooni?

Käin palju Pinterestis ja vaatan erinevaid huvitavaid Instagrami kontosid, aga reaalsus on see, et väga harva kui reaalselt teen sealt midagi. Pakun, et minu tõeliseks inspiratsiooniks on mu perekond, kes annab mulle alati rohkem hoogu juurde kui mul oleks üksi olles. Looduse nautimine on ka suur trump, kuna saan rahuneda, mõtted paika panna ja mured hajutada ja siis võib juhtuda, et sünnib imesid, mis on minus endas peidus.

Kas Erik räägib paremini eesti või sloveenia keelt?

Erikul on väga ilus sloveeni keel suus ja ta on üks suur lobamokk, kes räägib ise hästi palju ja tunneb küsimusi esitades kõige vastu huvi. Eesti keel on tal üksikute sõnadega, kuigi aru saab kõigest. Lihtsalt teinekord on seal valikuline kuulmine mängus. Mida rohkem mina olen temaga koos, seda rohkem ta nopib sõnu, kuigi jah, sloveeni keel on ikka see, millega ta moodustab lauseid.Kas tahaksid veel loomi võtta?

Jah, ma heameelega võtaks pidevalt loomi juurde! Hetkel tuli meil küll piir ette sellega, et majale oleks aed vaja ümber ehitada ja nii kaua kuni aeda pole, ei tule ka teist koera juurde. Suurem tütar soovib pikemat aega hamstrit ja kuna ta hiljuti sai oma toa, siis võib juhtuda, et tema soov saab ka täidetud. Aga noh, Igor elab pidevas hirmus, et võin korjata kastitäie kassipoegi. :D Kuigi lubasin, et järgmine kord viin varjupaika, sest neli kassi on päris kena kogus juba.

Miks sa nii äge oled?

Olen või? Tegelikult ma usun, et oma parimatel hetkedel olengi üsna äge. :D Aga neid tuleb nii jao kaupa!

Kas sa plaanid veel lapsi?

Võib juhtuda, et tuleb veel üks Igor juunior. Eks elu näitab. Praegu tahaks investeerida uude elamisse ja suunata rohkem aega kõigile lastele, kes meil juba on.

Kuna sa Eesti elama tuled? Talendid koju!

Ei saa mainimata jätta, et nii ülepäeva pakin mõttes kohvreid. Igor oleks nõus. Eelkõige peame enne sättima olulise paika, kui see peaks juhtuma. Võib aega võtta.

Kui palju teil Igoriga laste, töö ja kodu kõrvalt aega teineteise jaoks jääb? Mida teete vabal ajal koos?

Aega nagu isegi oleks, sest võimalusel saame lapsed kupatada tema vanemate juurde. Kahjuks enamasti juhtub see, et vaba aeg läheb millegi tarviliku tegemiseks või oleme nõnda energiast tühjad, et klõpsime kalanägudega telefone. Kõige paremad ajad on siiski õhtul, mil joome koos veintsu, vaatame filmi, kirjutame kuu eelarvet või ajame niisama juttu. Kuidas kunagi. Kõige rohkem meeldib mulle Igoriga metsas käia. Tundub, et seal räägime kõige põhjalikumalt plaanid läbi või arutame elu üle. Teinekord liiga tihti käime kahekesi mäkis, ostame toitu kaasa ja pargime spordiplatsi juurde. Samal ajal süües ja vaadates tublisid aktiivseid inimesi. :D

Kuidas Halloween möödus? Kas Sloveenias tähistatakse suurelt?

Me ei planeerinud tähistamist, aga lastel koos naabritega tuli idee kostüümid selga ajada ja küla peale minna. Tegin tüdrukutele grimmi ja nii nad läksidki. Väiksemad koos ja suuremad eraldi. Eks Halloween ole salamahti ka Sloveeniasse pugemas ja ma usun, et vähemalt noortele meeldib. Toimub pidusid, pannakse kõrvitsaid õue, lapsed saavad riietuda kelleks tahavad. Tore püha!

Kuidas kunstihobi elab, pilte ka veel joonistab?

Olen paar tellimust teinud ja aegajalt joonistan-maalin kui isu tekib. Ausalt öeldes peale eelmise aasta projekti tõmbasin end nõnda ribadeks, et igasugune tahtmine kadus pikemaks ajaks. Tunnen, et olen taastumas ja heameelega jätkan. Praegu ootab tegemist kolm pilti ühe armsa lapse tuppa.Kuidas Erikul lasteaias läheb? Milline on Sloveenias lasteaiapäev? (Palun pilte ka!)

Erik läks väga suure rõõmuga esimesed päevad lasteaeda kuni sai aru, et tal tuleb sinna jääda ilma meieta. Siis möödus pea kuu, kus ta läks iga hommik suure draamaga. Mina ei viinud, aga ämm sai mõnuga vatti. Nüüd jookseb heameelega rühma ja igasugune nutt on kadunud - tal on seal tõesti tore ja meie õpetajad-abiõpetajad hirmsalt vahvad inimesed. Sloveenlased on nimelt üdini lapsesõbralikud. Lastel on päeva jooksul mitmeid erinevaid tegevusi. Laulavad, mängivad, teevad kunsti, käivad õues, üks kahetunnine uinak, kolm neli söögipausi. Ma usun, et lasteaed mõjub talle hästi, kuna ta on julge ja sotsiaalne poiss. Annekas läks ka kaheselt ja talle ei sobinud üldse nii kenasti ja pigem eelistas kodune olla. Suurem tütar oli samasugune nagu Erik.

Miks sa Eesti tuled?

Minu gümnaasiumil on 105. aastapäev ja tulen selleks, et kohata koolikaaslasi ja õpetajaid. Kindlasti ka selleks, et näha ülejäänud sõpru, pere ja laadida Eesti akusid.

Kes lapsi hoiab, kui sa Eestis oled?

Suured koolis, väiksem lasteaias. Viib ja toob ämm. Õhtul on Igor lastega.

Peoriided? Kleit, kostüüm? Mis värvi?

Ma oleks heameelega tahtnud pükste ja pluusiga peole minna, et maksimaalselt peost lõbu tunda, kartmata, et midagi kuskilt välja kukub. Sõbranna ja õde lendasid peale, et ma pean ikka kleidi panema ja õnneks isegi leidsin ühe kena ja kindla ürbi poest. :D Oleksin eelistanud musta, aga tuli tumehall.

Mina tänan!
4 Responses to “Teie küsisite, mina vastan”

 1. Minul oleks sulle hunnik küsimusi.
  Kas ja milliseid Eesti tähtpäevasi ja traditsioone sa Sloveenias elades järgid?
  Mida arvab Igor Eesti toidust?
  Kas Igori pere on Eestis käinud? Kui jah, kuidas neile meeldis, kui ei, kas nad tunnevad selle vastu huvi?
  Mida igatsed Eesti juures kõige enam (v.a. pere-sõbrad-tuttavad,toit)?
  Mis sulle kõige enam sloveenlaste juures meeldib? Aga kõige vähem?
  Kas Eestis oled saanud teistmoodi kohtlemise või ütlemiste osaliseks seoses sellega, et oled väliseestlane või et sul on välismaalasest mees?
  Kui kaua oled Sloveenias elanud?
  Kust sa pärit oled, kus sa Eestis elasid?
  5 asja, mis sulle sinu enda juures meeldivad
  Aitäh kui viitsid vastata :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas ja milliseid Eesti tähtpäevasi ja traditsioone sa Sloveenias elades järgid?
   Me üritame ikka Vabariigi aastapäevaks lipu (toas) välja võtta ja ma elan läbi meedia kaasa sellele, mis samal ajal Eestis toimub. Jaanipäeval oleme lõket teinud, aga võrreldes Eestiga midagi suurt me ei korralda.
   Mida arvab Igor Eesti toidust?
   Igor jumaldab eesti toitu ja pakiks selle tõttu juba täna kohvrid!
   Kas Igori pere on Eestis käinud? Kui jah, kuidas neile meeldis, kui ei, kas nad tunnevad selle vastu huvi?
   Ei ole käinud ja huvi ei tunne. Aga nad on ka pigem hästi kodused. Ma ikka näitan neile, kui Eestis tuleb lumi maha, sest just äi ei kannata üldse Sloveenia kuuma.
   Mida igatsed Eesti juures kõige enam (v.a. pere-sõbrad-tuttavad,toit)?
   Kodu tunne ja mälestused ja juured ja keel.
   Mis sulle kõige enam sloveenlaste juures meeldib? Aga kõige vähem?
   Lapsesõbralikkus ja oskus suhelda üksteisega. Lisaks nad alati teretavad, alati! Lapsed just eriti. Ei meeldi töökeskkond. Ei osata enda eest seista ja õige on ainult selja taga nutta kui on mure, mitte seda lahendada. Nad väga austavad ülemusi ja ei suuda, taha, oska vastu hakata kui on vaja.
   Kas Eestis oled saanud teistmoodi kohtlemise või ütlemiste osaliseks seoses sellega, et oled väliseestlane või et sul on välismaalasest mees?
   Absoluutselt mitte! Ilmselt seal mängib rolli ka see, et me käime nii harva Eestis ja ei ela seal.
   Kui kaua oled Sloveenias elanud?
   Hetkeseisuga üle viie aasta.
   Kust sa pärit oled, kus sa Eestis elasid?
   Põline tartlane olen.
   5 asja, mis sulle sinu enda juures meeldivad
   Et ma olen suutnud läbi elu raskuste kasvada paremaks inimeseks. Et ma tahan pidevalt õppida ja arenenda ükskõik mis alal (ok päris kõik ka ei huvita :D). Et ma oskan vigu tunnistada ja andestust paluda. Et ma teen hästi süüa. Et mul on teinekord maailma parimad naljad (ma ei kujuta ette, kui hästi seda blogist välja loeb :D).

   Palun! :)

   Delete
 2. Aitäh vastamast! :) Ja tore on näha palju uusi postitusi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tõesti suur aitäh! Ma üritan, kirjutamine annab elule hoogu juurde. :)

   Delete