Wednesday, November 21, 2018

Tegijad me ümberLäbi blogi Facebooki lehe võite aimuse saada, et mu hing on hetkel ebaõiglusest katki. See ei tähenda üldse, et võtaksin kõiges muus hoo maha ja kallistaksin patja - kuigi süda ütleb, et võiks. Mõistus jällegi keeldub ja siin ma olen. Kirjutamas postitust, mis toob rõõmu mulle endale ja loodetavasti ka neile, kellest jutt käib.

Tahan rääkida tegusatest inimestest ja just nendest, kellega mul on au läbi elu mõne hetke rohkem või vähem koos olla. 

Ma ei olnud suurt üllatunud kui nägin Anna nime koos tema poolt asustatud brändiga GomeraKids taevasse tõusmas. Mitte lihtsalt tõusmas vaid lausa kui rakett unistuste täitumise suunas kihutamas. Mäletan Annat kui eriliselt asjalikku noort neiut gümnaasiumi ajast. Kindlasti on teilgi mõni tuttav, kes on silma jäänud kohusetundlikkuse ja töökusega ning mõistate, miks toon tema siia postitusse näiteks. Aga parim on minu meelest see, kui inimesel on oskusi parimaid külgi rakendada ja noh, ülejäänud on juba ajalugu. Minu kunstimeelt kõditab eriliselt see, et Anna on loonud brändi mõtestatult ja värvilised kangad on justkui tema tunnusmärk. Mitte midagi juhuslikku. Võin mainida, et nime GomeraKids avastas ta perega Hispaanias La Gomera saarel puhkamas olles, leides ühise keele kohalike lapsesõbralike ja värviliste riietega. Telereklaamist otse antud postitusse hüpates võin öelda, et see pole kõik! Anna toodetud komplektid, bodid, püksid, sallid, mütsid on valmistatud kangastest, millel on OEKO-TEX 100 standard või GOTS sertifikaat. Maakeeli - materjalid on looduslikud, toodetud keskkonnasõbralikult, kanga töötlemise protsessid on teada algusest lõpuni. 

Vaadates seda, kui palju ta on tehtud tööga suutnud inimestele südamesse jääda, on mul hea meel tõdeda, et osatakse hinnata kvaliteetset toodangut ning võimalusel ei kiputa kiirmoe poodidesse.

Teine inimene, keda ma blogis kiidan on mu sõbranna Agnes. Temast rääkimiseks võiks lausa vanasõna luua. Umbes-täpselt kõlaks see "sel aja kui meie ei viitsinud sittagi teha, hoolitses tema üksinda kolme lapse eest, kokkas-õmbles nagu poleks homset ja nägi sealjuures veel imeilus välja". 

Võiksin isegi öelda, et alati pole teotahe kõige olulisem, kui olla sealjuures nagu elav laip. Agnes on tehtud aga teisest puust. Alati südamlik, mõistev ja osates kõiki häid külgi endast teistelegi jagada.

Mina ja meie kolmas sõbranna oleme Agnesele tema tegemistes alati kaasa elanud ja ootame huviga ta tähelelendu. Tekkis soov kuulda tema viimastest tegemistest? Palun! Agnes õmbles vankrile uue katte, täiesti oma kätega. Seejärel soovis, et ma saadaksin Eriku vanu riideid, millest planeerib õmmelda taaskord midagi erakordset. Lisaks veel koob imelisi kätiseid, mille pilte ka blogis näete. Viimasena võttis ta prooviks teha ühe huvitava toote, mis on Eesti kliimas hädavajalik. Seda kõike suudab Agnese teha kahekuuse lapse, tormilise kolmese ja pubekaikka jõudnud laste kõrvalt. 

Hoian pöidlaid ja varbaid, et Agnes loob kord enda GomeraKidsi, sest ma näen kui palju on temas loovust ja oskusi, mida ei tohi raisku lasta. Agnes, rahulikult, ei mingit sundlust, me ootame, ära meid alt vea! 

Muuseas Agnes on minu tegemistele samaväärselt kaasa elanud ja võimaluse korral jaganud enda sõpradega ehk tema on täitsa oma müts, jope ja kindad.💛

Leave a Reply