Sunday, November 04, 2018

Sotsiaalmeedia sõdurid

Sotsiaalmeedia sõdurid. Ma ei oska neist teile suuremat kirjutada kui kirjeldada, missugused nad minu silmis on. Tegelikult võin alustada sellest, et ma ei teadnud, et neid enam eksisteeribki, sest see on nii 2016. Vähemalt 10 aastat on nad saanud end välja elada alates Facebooki seinadest kuni suvaliste foorumiteni. Olen mõelnud, et 2018 on see aasta, mil lõpuks on arusaadavad väljendid nagu kõik pole must ja valge, kui see ei tee kellelegi liiga, siis minu arusaamine on teine jne. Jätmata välja võimalust teha "unfollow"  iganenud Facebooki sõprustele ja kõikidele muudele olevustele, kelle puhas sisse ja välja hingamine ajab tšakrad keema. 

Aegumine pole ainuke põhjus, miks ma sõduritest kirjutan. Nimelt päev või kaks tagasi sattusin üle pika aja Instagrami sotsiaalmeedia lahingule peaosades sõdur ja täiesti suvaline konto omanik, kes näitab igapäevategemisi. Kirjeldan olukorda, kui ta oleks minu lehel.

Sõdur: "Miks sa ei maali seksikaid pilte, maalimine on mõeldud eelkõige seksikate piltide tegemiseks?!"
Mina: "Maalin eelkõige sellespärast, et piltide loomine tekitab minus hea tunde ja ma saan tuua rõõmu enda piltidega."
Sõdur: "Ei jõua imestada, miks sa maalid sel juhul. Kui maalimine oleks su ülemus, siis ma oleks kindel, et ta lubaks sul teha ainult seksikaid pilte."

Edasi kiskus asi segaseks, sest nii konto omanik, postituse alla appi tõtanud muud isikud ja mina kodus telefoni taga olime:


Kes sa oled, sotsiaalmeedia sõdur? Kuuldavasti on kurjad anonüümsed tavalised inimesed nagu me kõik ja absoluutselt mitte õelamad kui ülejäänud inimkond. Aga sõdurid? Miks nad tulevad kommentaariumitesse ilma, et nende sõnumi taga pole muud kui ninakas stagamõte "mul on õigus ja ma tambin oma klaviatuuri pooleks, et seda teile tõestada"? Huvitav on ka see, et kui nende väited faktidega ümber lükata ja võiks mõelda "ohh, nüüd on see hetk, mil ta klaviatuur võis pooleks minna", jätkub vestlus viieaastase tasemel (palun vabandust kõikide vahvate viiekate ees!) tatti pritsides. Muidugi teemat võiks jätkata ka neist, kes tormavad nagu vaimuhaiged iga jutu alla lõhkuma, kui jutt on konkreetsest isikust, kuid sorri - täna pole teie päev.

Niisiis, kes on teie arvates sotsiaalmeedia sõdurid ja, miks on nad nõnda väsimatud?
Leave a Reply