Monday, August 27, 2018

See hull naine

Naljakas on mõelda, et on inimesi, kes on suutnud mind võluda äärmiselt laia silmaringi, huvitava jooksva jutu poolest, treies sadu imelisi postitusi ning korraga tõmmanud endale ääretult inetul kombel vee peale. Tõega võttes, siis on tegelikult neid "junne ja ämbreid" olnud ennegi. Samas olen olen suutnud vältida seda, et käin teiste blogide kommentaariumites kui prohvet maailma parandamas, sest nii palju kui kirjutan enda pesas millest soovin, arvan, et igaühel on täpselt sama õigus. 

Võibolla sai minu karikas täis, sest teema näis mindki puudutavat. Ausalt öeldes täna, aastal 2018 on lausa jõle kohata püsivat blogi, kus nii mõnuga keegi tõmbab arvamusi teiste suhete teemal ja veel väga konkreetsete näidete põhjal, milles asjaosalised end ära tunda võivad. Sitablogisid on alati tulnud, nad on jäänud kiiresti silma ja näib, et taoliste blogide leek kustub kiiremini kui saabus tähetund. Kui just. Teate mul tuli pähe teooria, et kui just selliste kakapostituste kirjutaja polnud kergelt purjus, siis mul on tõeliselt raske välja mõelda ühtegi vabandust. Sa olid, sa olid kaua ja nüüd sa oled läbipõlenud. Võta paus.

See on huvitav, kui hästi me suudame end oma mõnusasse ellu sisse seada, aja jooksul luua põhimõtted ja jääda sinna kõrvale sirge seljaga ning samas ehitades müürid ning aina vähem ja vähem mõista teisi Minu mugav pesa, kuidas saakski teisiti elada ja, kuidas teisiti, kui kõik muu on vale.

Mina ei tea, mis on normaalsus, ma olen pagana tülikas persoon, kellega mul endalgi on raske koos elada. Iga päev on saavutus mu jaoks, kui suudan olla kasvõi vari enamvähem normaalsest inimest. Ma ei ole üksi ja minu abiks on mu kaasa. Tema teab algusest peale kõiki hullusi, mis ei kannata ehk isegi kirjamusta ja vaatamata kõigele, ta võttis otsuse siduda end selle hullu naisega. Jajah, just sellise hulluga, kes tahab, et jäädakse antud lubaduste juurde, keda tuleb teinekord turvatunde loomise ja püsimisega aidata. 

Postitus lõppeb nüüd, sest üht olen endale lubanud - ma ei pea kellelegi välja vabandama, et olen siuke närune inimloom, kes ei mahu keskmisse normaalsusesse. Samas, kui keegi leiaks, et temas on rohkem tarkust tunda seda, mis on müüri taga, siis mul jääb mõelda ainult üht - sa ei tea mitte sittagi.
17 Responses to “See hull naine”

 1. Väga hästi ja viisakalt kõik ära öeldud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma loodan, et see jõudis sama viisakalt ka asjaosalisteni. :D Tänks!

   Delete
 2. Mina jälle ei saanud midagi aru. Vist viidatakse kellelegi, aga ei saa aru, kellele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just, kui mulle tundus, et sind Kauri jätkub kõikjale. :D

   Delete
  2. Jaa, mind on palju... Üks mina ulpis just kaks päeva kanuuga piki Pärnu jõge, teine samal ajal mõtleb järgmiseks nädalaks sapiseid kommentaare välja..

   Delete
  3. Äh... Kanuumatka kirjutasin üles, http://iiida.blogspot.com/2018/08/parnu-joe-kanuumatk.html, kommenteerige ise kui oskate :)

   Delete
  4. Ja kui me Sloveeniasse tuleme, siis ma küsin teie käest nõu, eks? Me tahtsime eelmisel suvel teie kanti matkama tulla, aga käisime hoopis Tatrates. Sel suvel - Haltil (Põhja-Soomes). Sloveenia on ikka käimata, ja küll me sinna ka jõuame!!

   Delete
  5. Sloveenia, sada korda jaaa! Te ei jõua siia jõudes imestada, miks pole enne Sloveeniasse seiklema tulnud. See koht on täielik pärl, nii mitmeski mõttes. :) Küsin kaasalt nõu ja heameelega abistan!

   Delete
 3. Võin sulle kinnitada, et kindlasti mitte ei olnud ma seda "kakapostitust" kirjutades purjus ja kindlasti mitte ei ole ma hetkel läbipõlenud, mul on tööalaselt ja eraeluliselt selline hoog sees, et uus hingamine on lausa elus, energiat ja ilmselt paljude üllatuseks ka positiivsust on rohkem kui kuhjaga.
  Ma ei oleks seda postitust kirjutanudki, vähemalt niimoodi äratuntavalt, AGA kui kuulsin ülejäänud seltskonnalt, kes koos ära sõitsid, kuidas naine ikka mehe kallal tänitas, teda välja lubas visata jne, siis kirjutasingi ausalt ja otse, mida mina sellisest sõnade loopimisest ja keelamisest arvan. Kui on soov mehest ilma jääda, siis jah, loopigu naised selliseid sõnu, kui mitte, siis tasuks ettevaatlikum olla oma soovidega. Ühel hetkel need võivad täide minna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui mina oleksin juhtumist ainet leidnud, siis ehk kirjutanud hoopis mehest, kes ei suutnud probleeme kodus lahendada ja selle asemel sõitis "oma hullu mooriga" peole. :D Et vaatepunkti olukorrale on mitmeid ja sina valisid hoopis naise poole näpuga näitamisega, sest justnimelt - sa arvasid, et sa tead, millest kirjutad.

   Delete
 4. Kui jutt Eveliisi postitusest, siis selliste tülidega ei peaks minema suvepäevadele vms üritusele. Mul oma klassiõde käis mehega firmapidudel kaasas - meest kontrollimas aga oli vaikselt ja ei tänitanud, lihtsalt hoidis pilku peal. Aga kui inimesed tulevad oma musta pesuga teiste ette, siis see rikub paraku teiste meeleolu ja olemist. Õige oleks neil minna paariteraapiasse, Imago kursusele jne jne jne. Samas suhetes on nii, et kui oled ise ebakindel, siis on vaja saada teistelt seda, mis omal puudu jääb... kui oled ise endaga rahu teinud (selleks on psühholoogid, teraapiad, meditatsiooniharjutused jne jne jne), siis ei ole sul teiste käest ellujäämiseks enam abi vaja, kõik mis kaaslane annab on vaid boonuseks. Eks neid, kes kohe oskavad, on vähe... me kõik oleme teel.
  Ja minu elukaaslane on selline, kes ilmselt selliste sõnaloopimiste peale lahkukski. Ei ole vaja mänge ja manipuleerimist. Oleme koos, sest tahame olla ning ähvardamine ei muuda midagi paremaks. Manipuleerimine on mingil määral alateadlik ja paratamatu aga mida me saame teha, on olla maksimaalselt teadlik ja manipuleerimist vältida. Ilmselt niivõrd labane ja silmatorkav manipulatsioon ärritas ülejäänud rahvast (miks ärritas, see on teine teema... kas on see õpeptund omal läbitud või on omal alateadliku manipulatsiooni ning analoogse asja nägemine tõi need tunded pinnale või on inimese endaga sõprade või elukaaslase poolt tugevalt manipuleeritud) ning kui juba sellest räägiti, siis sama hästi võib selle ka kirja panna. Vahel on vaja saada lätaki, et silmi avada - ma usun, et see oli selle postituse eesmärk.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen sinuga kõiges nõus, mis puudutab teraapiaid ja nõustamisi, aga see polnud kindlasti postituse eesmärk, mis jääb minu silmis ikkagi enese pedestaalil kõrgemale lükkamise teiste probleemidest kirjutamise najal või kurat teab mis põhjusel.. igatahes, not cool. Aitäh siiski kena ja lahtimõtestatud kommentaari eest!

   Delete
  2. Selge on see, et normaalsus kui selline on ülehinnatud. Mis on normaalsus?
   Ela ise ja lase teistel elada.

   Rääkisin millalgi oma elukaaslasega lastekasvatuse teemal... ja ütlesin, et olen spetsiell üht-teist jälginud, et mitte samamoodi öelda, nagu mulle öeldi. Tema arvas seepeale, et normaalne oleks see, kui sellisele teemale isegi mitte mõtlema ei pea. Aga me kõik oleme erineva taustaga, erinevate valudega... ja see, mis on temale normaalne, ei ole sama minu jaoks. Ma arvan, et ka siin tuleb vaadata, et meil kõigil on oma taak, oma kaasavara ning sellest lähtuvalt erinevad reaktsioonid. Miks ka Sina selle postituse peale nii tugevalt reageerisid? Miks seltskond nii tugevalt reageeris, et teema kaasa kandus ning väljakirjutamist vajas? Me ei tea neid põhjuseid, võime vaid oletada.

   Ma ei näe pjedestaali, aga seal on kindlasti midagi, mis tekitas valu ja reaktsiooni. Me kõik reageerime erinevalt. Mina otsisin vanasti kogu aeg süüdlasi, valestitegemisi jne. Teadsin kuidas asjad tegelikult käima peavad. Olen proovinud end parandada ning vaadata, et mida see mõju mulle ütleb, miks midagi mind kõnetab ja mõjutab. Libastumisi tuleb muidugi pidevalt ette. Plaaningi lugeda Villido raamatut emotsioonidest, mis olevat inimkonna suurim sõltuvus. Kõik, mis toimub, see tekitab ju emotsioone. Ja ma olen kindlasti head emotsioonide sõltlane. Täitsa põnev on oodata, mida raamat kirjutab.

   Igal juhul on raske mõista ja kerge hukka mõista.

   Delete
 5. Kuidas sa, Jaanika, saad kindlalst väita, et postituse eesmärk oli enda pjedestaalile tõstmime??? Kas ei tee mitte sama välja, et sa paned kirja, mida arvad teadvat?
  Postituse point oli ehk palju labasemalt just see, mida eelmine kommenteerija välja tõi, et kuri naine/kurjad naised ei manipuleeriks ja loobiks sõnu, mida ei mõtle, vaid tegeleks probleemi ja ebakindlusega. Ma tean, millest räägin. Olen kunagi noorena olnud ebakindel ja armukade ILMA põhjuseta.
  Ei saa kirjutada ma ka postitust, et mees on jobu, sest TEADES, et ta ei käi ettevõtte üritustel ja polekski ka seekord läinudki, pole mees jobu, vaid jobu on naine, kes a) meest kodust välja ei luba ja 2) pärast draama tekitab. Naist ei anutud suvepäevadele kaasa, vaid selle naise pärast öeldigi, et pered võib kaasa võtta.
  Naised käituvad oma meestega tihti alavääristavalt ja tihti veel nii, et mida parem mees, seda rohkem naine tänitab. Alati on mehed sead ja naised peavad takka kiitma, et on jah, sest “suguõdedevaheline kaitse” voi mida iganes. Kuulasin alles hiljuti Pereraadiost Daniel Levi ja ta abikaasa intervjuud, kus Eleri rääkis, et nende hea suhte alus on alluvus mehele. Ja see EI TÄHENDA lömitamist ja oma mina maha surumist, vaid mehe kuulamist jne. Soovitan järelkuulata.
  Minul on laias laastus ükskõik, mida sina, kuri naine või tema mees minust arvab, pole mul vaja end paremaks (???) teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eveliis, mis see üldse nii väga sinu asi on, mida see mees teeb? Lase teistel oma elu elada. Sinu arvamus ei pruugi õige olla.

   Delete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete