Sunday, July 08, 2018

Pohm, reisipohm

"Vahel vaatame taevasse, kas meil on aega veel ja siis meenub, et fakk, nõud on pesemata ja sotsiaalelu hakkab tasapisi kannatama, võõrdun sõpradest, mingeid isiklikke eesmärke ei jõua seada või punnitada kasvõi nendeni, mis varem ette võetud."

See laul oli kuidagi nii, jah?

See on nagu raudnael, et peale pikemat reisi on meil vähemalt kuu aega pikemad ja lühemad võõrutusnähud kodust eemalolemisest. Näiteks mina ei ole suutnud tabada igapäeva rutiini ja kohustuste laabumise kulgu ja jooksen energiapuuduses viimaste kübemete najal. Meil mõlemil, nagu eelminegi kord, on turjal mõned lisakilod, sest lühikese aja (jah, söögi mõttes lühikese, sest alati ei jõua kõike proovida) jooksul üritame nautida võimalikult palju eesti toite. Andke andeks, aga meie kohalik kraam on lihtsalt parim, isegi mitte mujal on muru rohelisem mõttes, vaid sellepärast, et see on fakt. Eesti toit maitseb hästi. Ka Igor võib seda kinnitada.

Hetkel istume kahekesi meie vanas magamistoas. Vabandust, mina istun ja tema sätib liiste paika, sest aeg tõttas kuidagi nõnda kiiresti, et vanem tütar kasvas välja soovist jagada väikese õega tuba. Igor võttis eesmärgiks panna uus mööbel püsti, teha kerge renoveering ning seada talle kogu tuba valmis töise nädala kõrval ja mina.. mina tahtsin kasvõi pisut laiselda läbitud kuuepäevasest töönädalast ja mõttes seada plaane augustikuu Hispaania reisiks. Näpistan ennast tiba, sest hea on tuletada endale aegajalt meelde, et meil mõlemil on terve kuu vaba!

Kätlin, mu pisitilluke Kätlin, saatis mõned päevad tagasi meie perest tehtud pildid ja ma olen armunud. Juba selle tõttu, et viimane kord käisime kõik koos kaamera ees neli aastat tagasi ja tundus kuidagi tobe minna fotograafi juurde, kui endal on kaamera olemas. Aga Kätlin tuletas meelde, kui oluline on minna pildistama fotograafiga, mitte teha käsi pikka perest autoselfisid või pildistada pereliikmeid ühekaupa. Praegu vaatan pilte ja mõtlen, et mul oli vahepeal ununenud, kui toredad me koos oleme.

Aitäh Kätlinile, et ta leidis meile aega kiire pereelu kõrvalt ja kummardus, sest oleme siiralt õnnelikud piltide üle!💛

Aga rääkige nüüd teie, kas kannatate samamoodi reisipohmaka all nagu meie ja, millised plaanid on teil selleks suveks.😊

Leave a Reply