Saturday, March 24, 2018

Viimane, kes räägib mängunupust ja ebast

Tõele au andes, siis ma olen tähele pannud, et blogivaikust on ideaalne murda postitusega, milles saan rääkida kõigest, mis häirib. Mis seal ikka. Olen kogunud mõtteid viimase kuu jooksul ja, kuigi mul on mustandites (jah, mustandites, mitte "draftis" - luban ennast parandada ja lõpetada inglisekeelsete sõnade kasutamise) paar postitust, siis nüüd ja kohe, mu sõbrad, tuleb nende kokkuvõte. 

Playnpp. Ma ei saa midagi parata, et mulle ei jäänud sellest üritusest absoluutselt mingit muljet. 4. märtsil, pühasel päeval, kui kogu värk toimus, otsisin meeleheitlikult võimalust üritust vaadata. Käisin nupu ürituse lehel, käisin Eesti jutuuberite lehel, googeldasin ja kokkuvõtvalt sain näha kellegi kaheminutilist telefoniga tehtud otseülekannet ning ühe kollase lehe Facebook ütles "jee, Playnupp algas". Olgu. 

Võin öelda, et olen EBA kiire info liikumisega läbi tuntud kanalite nõnda harjunud, et tundus kuidagi nadi ennast pooleks otsida, et teada saada, mis toimub. Oleks ju lahe, kui korraldajad tahaksid ise jagada rahvale infot, või mis teie arvate? 

Kuna ma üritust ei suutnud leida, vaatamata oma küllaltki osavale otsimise oskustele, ei tekkinud mul hiljem huvi see algusest lõpuni läbi vaadata. Veidi uudistasin küll ja vaatasin esimest korda algusest lõpuni läbi eestlase tehtud youtube' video, kus ta rääkis terve video. TERVE video. 

Kajastus. Mis huvi see on end pidevalt taandada? Oi, vaadake meid, dinosaurused ja vanurid laste peol! Ma olen arvamusel, et üritused on nagu õhk - need on ju kõigile vajalikud. Kui just polnud tegemist Jänku Jussi diskoga ja ma sain millestki valesti aru. See, et lapsi on kerge "ära osta" on teada tuntud loogika ja enamik fännipilte koos kuulsustega tehaksegi just nimelt väikeste inimestega. Aga noh, vaesed lapsed või pigem vaesed vanemad, kes pidid ennastki kohale vedama ja maksma 20 eurot pileti eest (eelmüügist 15 eurot). 

Võib näha, et EBA ja Playnupu sihtgrupp on maa ja taevas. Sellepärast on raske kahte väga erinevat üritust võrrelda ja hea oleks, kui mitte neid vastanduda. Siiski mõlematel oleks hea üksteiselt mõndagi õppida. Playnupp võiks olla mu silmis ja näos ja seljas enne ürituse algust, ürituse ajal ja ka peale seda, et ergutada KÕIGI huvi. EBA võiks olla sama tubli, aga samas olematu, et mul poleks õrna aimugi, kes on korraldaja. Ma hoian meeletult pöidlaid järgmise aasta EBA-le, sest sel aastal mõistsin, et mulle kui blogijale on otseselt blogijatele mõeldud üritus kordades huvitavam. Just huvi on see, mis kustutab minu jaoks kogu Playnupu glamuuri ja sära.

Kardan, et sel aastal on EBA rong lahkunud, kuid ma tean, et see üritus tõstab uueks aastaks pead ja ma luban, et olen siis kohal nagu viis kopikat ja võtan ka osa!
Leave a Reply