Monday, October 02, 2017

Tulekul sünnipäevad ja kutse ideeJuba aasta tagasi, kui poiss sündis, saime tunda rõõme, mis tulenevad sellest, kui laste sünnipäevadel on kõigest mõnepäevane vahe. Alustuseks ei saanud me beebi kõrge bilirubiini taseme tõttu kolmandal päeval koju, mis tähendas, et ära jäi tütrele lubatud nukutort ja mind polnud seal, et teda varahommikul lillede ja laulu saatel äratada. Mul polnud isegi kink varutud ja pealegi lapsel täitus siis 10 aastat..

Sel aastal rääkis Neti varakult, millist sünnipäeva soovib. Tahtis kutsuda kahte paremat sõbrannat klassist ja teha kodust pidu. Üsna erinev aasta tagusest, mil pidas kauboiteemalist pidu mängutoas koos suure hulga sõpradega. Eks ma ise rohkem suunasin teda kodust välja, kuna poja eeldatavaks sünnikuupäevaks oli Neti sünnipäev ja mul pole lapsed kunagi üleaja kõhus passinud.

Nii palju siis soovidest, sest kui tütar läks septembris kooli, siis teatas, et kutsub kordades rohkem sõpru, kuna otsustas ümber. Arusaadavalt oli tal palju toredaid emotsioone sõpru nähes ja nimekiri aina täienes. 

Teate, mul on koduste sünnipäevade see lugu, mis põhineb muuseas olnud kogemustel, et koju võiks kutsuda kõige rohkem 6-7 last. Paar tükki niikuinii ei saa tulla ja ongi piisav arv, et tekiks mõnus grupi dünaamika. Liiga suure laste hulgaga tekivad grupid, khmm osad neist liialt pöörased ja siis võib kergelt kaootiline pidu tulla. Hetkel ma hoian kergelt hinge kinni, et ilm annaks asu ja ei sajaks vihma, sest tahame teha grilli ja lapsed õue kupatada.

Lisaks Neti sünnipäevale, kutsume külla ka enda sõbrad ja peame tagasihoidlikku poja esimest sünnipäeva koos grilli, tordi ja muude suupistetega. Hetkel liigub meelel oreolaadsete küpsiste teema, mmmm...

Aga mis on pidu ilma vanakooli kutseteta ja Neti lemmikutele tegelastele mõeldes lõin kutsed, mis on kombineeritud vikerkaarevärvidest, kiisumiisudest ja ükssarvikutest. Kasutasin vesivärve, tugevamat paberit ja tindipliiatsit. No ja ka pintslid tulevad värvimisel abiks. Paber oli A4 suuruses ja lõikasin selle neljaks.

Kui paber pole vesivärvideks mõeldud, siis kasuta hästi tagasihoidlikult värve ehk kuivata enamik veest pintslilt. Maalides peaks jääma sama tunne nagu joonistaksid vildikatega. Mitteakvarell paberi puhul piisab ühest tõmbest, muidu läheb paber karvaseks. Peale värvi kuivamist võib tindipliiatsi või markeriga teha joonistused. Fantaasia las lennaku!

Leave a Reply