Wednesday, September 27, 2017

Mida kinkida 1-aastasele?

Kuigi poisil on eelseisvast peost üdini ükskõik, siis meie oleme tasapisi hakanud vaimustuma mõttest, et varsti saab peolaua katta ja otsida talle kingitus esimese eluaasta täitumise puhul. Selles mõttes, et me ei kavatse küll peole poni ja klouni tellida, aga omamoodi ärevus on sees küll. Ehk nagu Igor ütles - alles sa olid ju rase!

Mina ei taha rasedusest suurt mäletada, sest kuigi ma pidavat särama ja hiilgama ja üleüldse olema tavapärasest kümme korda kaunim, siis enesetunne on mul alates kõhu tekkimisest olnud meh. Paistes jalad ja käed, kõrvetised, seljavalud, lõpmatu pissihäda ja muud sada häda - mkm. Pigem unistan sellest, et rasedus võiks mööduda nagu sõrmenips ja oh, näed, ongi laps käes.

Tegelikult on aeg alati jooksusammul edasi läinud, mis siis, et rasedana küll tiba vaaruvalt. Põhimõtteliselt mäletan seda, kuidas poe kõige odavamale testile ilmusid kaks kriipsu. Kaks tugevat kriipsu, kuigi test sai kasutusele võetud varakult. No ja siis lendab aeg sinna, kus ta sündis ja edasi hüppega peaaegu esimese sünnipäevani.

Peo planeerimine tuleb lihtne. Esiklaps ja pesamuna sündisid kõigest neljapäevase (ja kümneaastase) vahega oktoobris ja, milline vedamine, sest saame Sloveenias vabalt õuesünnipäeva teha. Kui just torm parukat peast ei vii. Vot siis peame küll tuppa kolima. Hetkel on kavas grill sõpradega, et tähistada edukat aastat, samal ajal kui vanim laps veedab mõnusat aega enda sõpradega.Aga, mida siis kinkida? Me oleme mänguasju ostnud väääga tagasihoidlikult ja, kui aus olla, siis hetkel on poja lemmikuks papist mähkmekast, kuhu saab ronida, peitust mängida, asju sisse laduda (mina) ja asju välja võtta (tema). Djeco puslega pole tal veel suhet tekkinud, küll meeldivad talle kõik muud ladumismänguasjad ehk siis tornid on täitsa tema teema. 

Lisaks on tal huvi mängida tolmuimejat js pista suhu kõik, mis jääb sõrmede vahele.😁

Meil pole ühtegi laulvat või vilkuvat mänguasja ja, kuigi tal on mõned plastmassist asjad, siis heameelega eelistaksin puitu või vähegi muud looduslikku. Tüdrukutega on meie plastikutarbimine heaga üle piiri läinud (me ei too koju isegi tasuta poes jagatavaid vidinaid, stickid vms) ja pojaga tahaks olla keskkonnasõbralikuma mõttelaadiga. 

Ma ei välista küll plastmassi täielikult, sest poiss sai Eestis pallimerd proovida ja ta oli vaimustuses. Samas võime vabalt pallid osta taaskasutusena ja panna need tema lemmikusse pappkasti. 😀

Ma ei mäleta enam kuna tekkis huvi tüdrukutel huvi joonistamise, maalimise vastu ja tegelt ega vahet polegi - poisiga oleks see hetkel raskendatud, sest ta jätkuvalt armastab kõike suhu panna. 

Rääkides autodest, siis nendest ei oska ma suurt vaimustuda. Pojal on üks kasutatuna saadud auto ja see on täiesti piisav, kui tahab häälitseda prrrrrrr ja imiteerida sõitmist. Lisaks on tal olemas ka auto, kuhu saab peale istuda - selle saime me kingitusena, kui ostsime kärukomplekti. Igati uhke värk on seal peal istuda, kui keegi ringi sõidutab. 😄 Üleüldse autodest, siis me ei planeeri talle sada erinevat autot osta, kui siis juhtmevaba puldiga auto, millega mängiks isegi!

Hetkel tuleb veel pähe farmiloomade komplekt (kuigi meil on palju Duplo loomi..), muusikariistad, puidust klotsid, hästi suur papist kast😁 ja ehk mõned vahendid esimesteks kunstiteosteks. Plaani jääb kindlasti pallimeri ja, üks uus asi ning kõik. Tal on niiiiii palju asju saada õdede käest. Kui külalised tahavad kingitusi tuua, siis nad võivad vabalt raha kinkida, mis läheb poja sünni puhul saadud hoipõssasse - näiteks jooksuratta ostmiseks ühel heal päeval. Meile sobib muidu ka lilleoks. Eriti mulle😁

Mida teie kingiksite aastasele lapsele?

6 Responses to “Mida kinkida 1-aastasele?”

 1. Me kinkisime kiikhobuse, sellise: https://www.vineerimaailm.ee/tooted/vineerist-kiikhobune-ojars. Väga tänuväärne kink oli, mitu aastat leidis kasutust. Jooksuratta sai kaheselt, see oli samuti hea asi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No see hobune on ju täiesti klassika! Naiivne oleks küll mõelda, et ma selle siit leian, aga otsin ikka. :D

   Delete
 2. njaaa ja ma hakkasin positust lugema ning mõtlesin, et kas on põhjust õnne soovida :)

  ReplyDelete
 3. Meie kutt sai aastasena kingiks mänguköögi, Ikea oma on kenasti puidust ja vastupidav ja soodne kah veel. Viimased 3 aastat käib kokkamine jätkuvalt. Kiikhobu (lamba) sai ka üsna samas eas aga sellest tüdineti nii aastaga. Duplo erinevad komplektid olid kinginimekirjas umbes 3 järjestikust aastat ja on ka tänini käigus.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me oleme mõnda aega hoogu võtnud, et see ikea köök osta ja vist jõuludeks teeme lastele mitme peale selle kingituse. Ma usun, et poiss mängiks seal ka heameelega ja mina saan unistada, kuidas lapsed mulle hakkavad süüa tegema. :P Kevadel saime hästi suure kotitäie kasutatud Duplod ja seal on vist enamik populaarsemaid Duplosid olemas, seega Lego jääb ostmata. Kuigi Lego on üks kingitustest, mida ma ostan alati suurima heameelega. :)

   Delete