Tuesday, August 15, 2017

Tere hommikust!

Ma ei ole sada aastat saanud lubada endale hetkemeeleolu postitust, sest et elu. Aga nüüd mul on võimalus, sest kaks meest uinutasid ennast magama, üks laps pole veel ärganudki ja teine laps vaatab saadet, kus bändid maigutavad laulu järgi suud ja saalitäis rahvast plaksutab eufoorias käsi. 

Igoril ja mul on täna teine pulmaastapäev, mis kujunes selliseks nagu enamik meie päevi - tegelemine tähelepanunäljas tite ümber. Peale viimase osa GoT' vaatamist (eile hilisõhtul) pugesime voodisse, mille peale poja tegi ouuuuu, võtke kaissu. Igor üritas teda kiigutada, aga see oli nagu sireenides tuletõrjeauto loksutamine ja E. sai voli minu hõlma alla pugeda. KUS ta oli selle ajani, mil tema arvates oli aeg ärgata ja terve mu keha oli nagu keskaegselt piinatoolilt tõustes. Meil on Igoriga kahepeale üsna tugev vaim, aga on hetki, mil loeme sekundeid kuna saaks poisi ämmale viia*.

* Igori ema on fantastiline ja see oleks ime, kui ta poleks, sest et - IGOR!

Kas keegi tahaks lähemalt rääkida, kuidas saada vanem pesumasin puhtaks? Küürisin taskut, panin vahendiga likku, lasin masinal vahendiga pesta. No ei lähe lõhn ära! Kuuma ilmaga võib pesumasin kiiresti käest minna ja, kui Eestis ostaksin pudeli äädikat, siis siin ma ei oska rohkem midagi teha. Kui siis vana kräu ühel heal päeval puhkusele saata koos ülejäänud sajandivanuse köögimööbli- ja tehnikaga.

Esimesel õhtul, kui Lasse meid vastu võttis, oleks ta mind peaaegu surnuks armastanud. Igor kommenteeris hiljem, et koer jooksis tema juurde, keeras poolel teel otsa ümber ja jooksis tagasi minu käte vahele. Hiljem saime kingituseks tema pool näritud hambaharjad ja loomulikult minu oma oli täiesti ribadeks! Lasseee💛 Me ei taha enam kunagi temast kaua eemal olla ja sellepärast otsime suurema pagasiga autot**, et isegi ei tekiks võimalust koer koju jätta.

** peale autoõnnetust muutusid meie autoeelistused kõvasti ja tahame osta kindlamat ja turvalisemat suksut.

Krabasin vahepeal Igorile tehtud kohvi.

Õhtu enne Eestist lahkumist käis mu õe juures Birgit ja nagu ikka tuli ta kotitäie kraamiga (peale avariid oli ta üks neist inimestest, kes tõttas mu juurde!💛). Esimesel korral sõime pontšikuid ja libistasime veini, seekord võttis Birx kaasa juuksevärve ning uue soengu*** sain nii mina kui ka tüdrukud. 

*** ma ei tea miks, aga Eestisse jõudes vaatas mulle peeglist vastu kakajunn ja tundsin ennast koledalt. Plaan oli pakivärviga pruuniks lasta (et oma kujutletud pildile rohkem sarnaneda😂), mille peale Birx tegi eiiiiiii..

Ma olen kasvatanud täpselt kaks aastat välja saja kihiga juuksevärvi ja vaks on veel jäänud. Värvivaba naturaalne kartulikoor on sloveenia päikesepaistega pleekinud heledamaks ja Birgit tegi mu tumedamatele otstele ombre. Pisut kollane, aga kui mul loodetavasti järgmine kord on poes meeles hõbešampoon osta, siis läheb veelgi ilusamaks.

Tüdrukutel värvisime juukseotsad, mis tähendab, et Neti sai türkiissinise ja Annekas lilla. Ma ei pea vist üldse mainimagi, kui rahul tüdrukud on ja arvatavasti nakatasin neid pisikuga veel ja veel ja veel värvida. Samas ma olen igati poolt, mis puudutab värvimist, mille üle MUL on kontroll. Unistaja. 😁

Aga okei. Mul tuli taas uni peale ja üritan poiste vahele tukkuma pugeda. Seniks vaadake neid imeilusaid collie tasse, mis meid kodus ootasid!😍😍😍


4 Responses to “Tere hommikust!”

 1. Max kuumusega pesta läbi. Mul see kõige paremini aidanud.

  ReplyDelete
 2. Äädika asemel võid ju masina trumlisse sidrunihapet valada, seda ikka leidub?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Leidub ja proovin. Kuigi mõte liigub uue masina suunas.. loe: kopp on ees. :)

   Delete