Wednesday, August 02, 2017

Oleme Eestis!

Meid tabanud õnnelikust autoõnnetusest rääkimata (ehk kunagi teinekord, lühiülevaate saab SIIT), saan kirja panna mõned toredad kogemused, mis enamasti on seoses söömisega. Mis seal salata. Kui lapsed unistasid reisist, siis meie suured mõtlesime palju söögile. Teengi kiire ülevaate, kui palju eesmärke on täidetud. 

 • pontšikud
 • rammus jäätis
 • kohukesed
 • šašlõkk
 • must leib
 • põdravorst
 • eesti õlu
 • traditsiooniline limonaad
 • kukeseened
 • kohalik värske kartul

Me ei ole jõudnud proovida putkaburksi, sefiiritorti, suitsukala ja Saku on ice õlu, millest Igor on viimased kolm aastat unistanud (talle kohutavalt meeldib!). 

Peale söögi, mis on natukene mu kõhu valutama ajanud (peaks piimatoodetega piiri pidama, aga pole suutnud), oleme kogunud vahetuid mälestusi Lõuna-Eestis. Oleme hetkel külalislahke Agnese perekonnaga ja juba see on päris palju aidanud reisiärevuse maandamisega. Pealegi on meie lastel nii tore koos, et nad tahaksid siia igavesti jääda, natukene nagu meiegi.

Kes veel ei tea, siis ma olen üles kasvanud tükikese Lõuna-Eestiga hinges ja iga sõidetud kilomeeter ja sissehingatud sõõm siin on maailma loomulikuim ja meeldivaim. Eile käisime Vastseliina piiskopilinnuses ja Piusal ning terve aeg saatis meid pilvine-tuuline-päikesepaisteline päev ning isegi kraade oli just õige hulk, et polnud palav ega külm. Täpselt paras. Tahaks loota, et samasugust ilma jätkuks ka Peipsit ja Elvat külastades. 

Lapsed lähevad nüüd mõneks ajaks meist eemale, mis tähendab, et reisime edaspidi kolmekesi. Näen, et Igor pole suutnud pikast sõidust välja puhata, sest viimane ots panid nad jutti, et kiiresti kohale jõuda. Motivatsioon oli ka päris hea, kui saatsin kiirabist mõned videod. Kuigi hiljem kurjustasin, et nad jumala eest ei kiirustaks. Lisaks on roolis igasugune telefoni vaatamine keelatud ja tuleb teha pause.

Näitan pilte ka. Kere on veel väsinud, aga hing on hea.💛8 Responses to “Oleme Eestis!”

 1. Tundub väga muhe suvitamine :) Nautige!

  ReplyDelete
 2. Oeh, ma vajaks ka ühte Eesti trippi! Peaks suvel puhkama ka xD

  ReplyDelete
  Replies
  1. Puhata tuleb ja meie jaoks on siin täiesti ideaalne ilm hetkel. :D

   Delete
 3. Kena kuulda, et hing juba kosub :) Kas Saaremaale plaanite ka tulla või jätate selle ikkagi vahele?

  ReplyDelete
 4. Saime vihje, et siin on peidus "Minu Sloveenia" autor :). Kas saaksid meile kirjutada info@petroneprint.ee, arutame? Epp Petrone, www.petroneprint.ee.

  ReplyDelete