Wednesday, August 09, 2017

Kui ma ükskord leidsin end paradiisist

Aasta alguses tegime tüdrukute toas täieliku ülevaatuse ajaga kogutud mänguasjadest ja esimene mulje oli selline, mis ütles, et oleme pikka aega kannatanud rämpsukogumise all. Me ei visanud küll midagi ära, aga kui oleks, siis mitme maja peale jagatav konteiner oleks vähemalt pooleni täitunud.

Üks oli selge - ei mingeid üllatusmune, mäki mänguasju ja muid hetkeemotsioonide najal tehtud oste.  Võibolla mõni üksik neist osutus hiljem laste poolt valituks, samas enamik jäigi nukralt kastipõhja. Ma ei tea, kas Eestis on sama lugu, aga näiteks Sloveeniast ostetud üllatusmunade mänguasjad on täielik rämps. Umbes - üks hea asi, rämps, rämps, kordus rämps x 10 ja, kui hästi veab, siis miljoni muna pärast trehvab taas üks hea vidin.

Kogusime üleliigse kottidesse ja hetkel ootavad nad teadmatu saatusega helgemat tulevikku. Peab veidi uurima, kas mõni asutus või teise ringi pood oleks neist huvitatud. Üsna nukker oleks kulutatud ressursse prügisse saata.

Meie pere kirjutamata reegel on see, et mänguasju ostame jõuludeks ja sünnipäevaks. Mõningate eranditega (leiame hea pakkumise vms). Vanal heal hallil ajal andsime lastele ühe suurema poe kataloogi ja nad said valida 10 asja, millest meie oma korda tegime korrektuurid ja valisime endale meeldivaimad. Mida vanemaks lapsed said, seda lihtsam oli neile kingitusi leida ja enamik asju leidsid ikkagi koha laste südames.

Uskumatu, kuid isegi ranget piiri pidades, kogunes neid tasapisi, kuid kindlalt, liiga palju. Jõudsime otsuseni, et ei pea olema 100 LPS mänguasja - piisab ka 30 isendist. Ei pea olema 100 poni - piisab 20-30, mis meil on. Tootjad on kavalad ja toodavad aina uusi mudeleid ja olgem ausad, isegi meil on teinekord silmad pahupidi. Pole imestada, kui lastel tekib tunne, et elu on läbi, kui nad ei saa viimase sarja Shopkinse..

Lood on nüüd nii, et meie mänguasja ostelmisel on piir ja isegi vaene beebi peab selle all "kannatama". Ma olen pojale ostnud poest vist emmm.. kolm mänguasja? Ülejäänud kõrinad oleme saanud kasutatult, kigitusena või need on alles jäänud tüdrukutelt. Tal on FP ladumistorn, puidust klotsid, mis tuleb õigesse auku pista, puidust jonnipunn/ torn, krõbisev raamat, paar kõva raamatut, Lego Duplo ja kõrinad. 

Kena jutu sellest, kui ma räägin, et me midagi ei osta, lõpeb jutuga sellest, kuidas me ostmas käisime. 😁 Pojale otsisin esimest puslet ja tüdrukutele autosse ajaviiteks magnetiga mänguasja. Tartu vanalinnas, restoran Volga vastas asub selline pood nagu Naerupaun. Piilusin hetkeks üle ukse ja kiire pilguga tabasin, et siit võin leida vajaliku.

Öelge nüüd, et eestlastele ei meeldi, kui müüja kipub kaupa tutvustama, aga mul oli vastupidine - poes oli palju huvitavat ja ma oleks lahkunud tühjade kätega, kui mulle poleks tutvustust tehtud (väga tüüpiline minu puhul!). Lahke noor naine näitas meile tooteid, mille kohta tundsin huvi ja ta oli nii armas, et jagas tähelepanu ka tüdrukutele. 

Vasakpoolsel pildil on kleepsupakk, kus on 120 kleepsu ehk kaks korda kolm erinevat lehte. Kleepsud ei käi niisama lahti, vaid neid tuleb pliiatsiga pealt sodida ja ta thaa, ongi pilt paberil. Kui oleme kõik soetatud tooted läbi proovinud, maitsnud, hammustanud, kirjutan teile lähemalt.

Lahkusime poest just nende asjadega, mida otsisin ja ma hoian hinge kinni, et Djeco (põhiline Naerupauna poes müüdav bränd) oleks esindatud ka Sloveenias. Enamike arendavate mänguasjade hindu jäävad 15-25 euro raamidesse ja lisaks meeldis mulle see, et mänguasjadel on tugevate kaantega karbid nagu näiteks meie kalamängul (ideaalne reisil, onju!). Igatahes, kel on hammas verel, mis puudutab looduslikest materjalidest, arendavaid, kvaliteetseid, lapsesõbralikke mänguasju, siis kiigake Naerupauna e-poodi või astuge läbi Tartus, Küütri 2 asuvast poest. 

Poisi esimene pusle. Tükid on paksemad, et väiksemad sõrmed saaksid neist lihtsamalt kinni krabada ja lisaks on võimalik metsloomi püstisesse asendisse panna ja nendega niisama mängida. 

Peale mänguasjade on seal ka märkmikke, templeid, kleepse, nii, et soovitan läheneda poele ettevaatlikkusega. Te võite seal kõrvuni armuda!😍
Leave a Reply