Thursday, March 09, 2017

5 kuud

Lugesin huviga Malluka postitust Lendest ja, kuidas siis mina ei kirjuta sinust, mu kullakarvaline, seest siiruviiruline!

Viis kuud. Oeh. Ma tean, et kauaks pole jäänud seda toredat aega, mil ootad pikisilmi kui tuleme sinuga vestlema ja varsti on käes aeg, mil näeme ainult tuules lendlevat juuksetutti ja põgenevaid jalakesi. 

Sinu ema on niivõrd kehva mäluga, et pean hoolega mõtlema sellele, missugused beebid olid vanemad õed. Seda mäletan raudkindlalt, et vanim õde oli liiga pekuška, et kuhugi manööverdada - ta oli pea 10-kilone ja rahulik inimlaps, kel polnud siis veel kuhugi kiiret. Sinu noorem õde oli teisest puust, tunduvalt liikuvam ja olen kindel, et ta mähkevahetus oli kujunenud omamoodi tuuleveskiga võitlemiseks. 

Jõuame tagasi sinu juurde ja selleni, kui überlahe kutt sa oled. Pöörad igast asendist igale poole, kui vaid tahad. Enamasti sa ei taha ja ootad käed püsti, et keegi sind asetaks teisiti. Ma ei tea, kui see ei ole laiskus, siis pakun, et see on hoopis kavalus.

Tavaliselt juhtub nii, et kui sulle tundub, et meie kavaldamine käib üle jõu, tuleb appi võtta häälejoru ja seda on sulle antud kolme lapse eest. Mitte keegi, rõhutan, mitte keegi ei karju, kriiska, kilju kõvemini kui sina. Usun, et jõuaksid vabalt rekorditeraamatusse selle erilise oskusega. Lugu on küll nii, et me hästi ei oska su häält hinnata ja lükkame aga enda tooni kõvemaks, et saaksime su isaga kasvõi kaks sõna vahetada. 

Suur kummardus, Eee, et lased meil pikad ööd rahulikult puhata. Sa uinud enamasti kella kaheksa paiku ja ärkad kuue või seitsme ajal hommikul. Kui see pole ahvimõnu, siis ahvimõnu polegi olemas!

Minupoolne tänu sulle läheb ka rahulike hommikute eest! Ma tõesti ei armasta ärgates kiirustada ja kuna sa oled avastanud endas uue ja huvitava jutusoone, saan rahulikult kuulata su sisukat monoloogi. Kui veel keegi tooks kohvi voodisse, siis võiksingi pikutama jääda.

Toas ei armasta sa teps mitte magada ja võibolla polegi see paha. Saad nii emme kui ka Lasse õue ajada ja enamasti viib seiklusrada meid põlluäärseid teid avastama või metsa luurele. Sina muidugi tudud õndsat beebiund ja ei hooli seiklustest. Vähemalt mitte veel. Aga varsti kappad juba koos meiega ringi.

Su õed lausa jumaldavad sind ja käimas on pisikest sorti võistlus, kes saab sind rohkem kaisutada. Hea on öelda, et õed on sõbralikult rollid jaotanud ja Neti on pigem sinuga ringi jalutaja ja Annekas sinuga vestleja. Õed sõbralikud nagu nad on.

Palju õnne, viieline! ♡

Leave a Reply