Thursday, April 28, 2016

Sest et lumi

Peale jalutuskäiku ning kiiret sõitu poodi, kust naasime 3 kg maasikatega mmm.. jõudsime napilt üle koduukse astuda. Hetk hiljem ning temperatuur langes vähemalt kümne kraadi võrra. Ilma naljata! Samal ajal kui ma tükeldasin laste jäätisele maasikaid, jooksis Igor õue, et meie värskelt istutatud kirsile kate panna, sest sadas rahet. Ja müristas! Mingi hetk järgnes rahele pehme paks lumi ning tasapisi (tegelikult üsna kiiresti) värvus maa valgeks. 

Ma ei tea, kuidas valiti Sloveenia üheks maailma turvaliseimaks riigiks, kui samaaegselt siin sadas rahet, lõi välku ja toimusid isegi mõned maavärinad! 

Peale suurema sadu lõppemist, läksime õue, sest puudelt ja põõsastelt oli vaja lund lükata. Meie õu nägi välja nagu sealt oleks pisemat sorti katastroof üle käinud - lilled ja põõsad olid raskuse all pikali vajunud ning päris mitmete puude oksad murdunud. Järgmisel hommikul nägime, kuidas üks suurtest kreekidest oli puha pooleks. 

Meie võisime ju enda kirsipuu päästa, kuid eile lumetorm toob arvatavasti suure kahju sloveenia põllumeestele. Soojemate ilmade tõttu on siin vili juba kasvamas, lisaks puud ja taimed õitsenud. Eks varsti ole uudistes rohkem kuulda, kui suure hävingu üks ootamatu lumi ja külm tõid.

Naljakas mõelda, et aprillikuu lõpus, kohe otsaga mai kuus lükkasin lastele talveriided selga ning ajasin nad õue. See"ajamine" oli pigem - "keegi õue soovib minna?", millele järgnes kõrvulukustav "jaa"!
 Huvitav, kas mu gladioolidel on lootust elu jääda? Mõned päevad tagasi pistsid pea välja.

Jaanika

Leave a Reply