Wednesday, November 11, 2015

Weddies stories part 4: party

Aeg on tõmmata pulmalugude otsad kokkupoole, sest olen jõudnud teile rääkida kõigest peale meie pulmapeo. Ma ei hakka detailselt seletama peo igat osa, kuna ma arvan, et mul oleks raske kui mitte võimatu anda edasi kõiki neid tundeid, mis meid seal valdasid. Mugav nagu ma olen, annan taaskord piltidele selle suure töö. 

Siiski kirjeldan teile paari seika, mis tegid meie peo ainulaadseks. 

Peopaik jõudis meieni hästi lihtsalt. Tüüpiliselt Sloveeniale liigub siin kõik läbi tutvuste. Sama läks  peopaiga leidmisega, mis tuli meieni läbi Igori ema töökaaslase. Nimelt tema vend on kohalik külavanem ja korraldab üritusi Škotsjani 19. sajandi vanas veskimajas, mis on nüüdseks renoveeritud imeilusaks hooneks. 

Valisime neljakäigulise menüü ning alles hiljem saime teada, et kõik lauale tulnud oli kohalik. Alates rukkola ja pršutiga eelroast kuni pearoani, mis vaevalt mahtus taldrikule. Lisaks olid laudadel meeletu valik erinevaid koogikesi ja küpsiseid - taaskord kõik sloveeni meistrite käsitöö. Isegi virsikud, ploomid ja viinamarjad olid pärit Sloveeniast ja seekord meie enda aiast. 

Nii palju, kui ma hiljem kommentaare kuulsin, olid kõik väga rahul. Ainsaks miinuseks oli see, et toitu oli liiga palju. No hull miinus küll. :D Aga polnud hullu, sest järgmisel päeval hävitasime me enamiku allesjäänust.

Lapsed olid terve peo lihtsalt imelised! Nad käitusid nagu kaks armsat nukukest kodus, lossis ja hiljem peopaigas. Peale kella 12, kui olime lõiganud tordi, läksid nad heameelega teisele korrusele meie tuppa magama. Kui Igor tüdrukuid pool tundi hiljem vaatama läks, magasid nad mesimagusalt ja ärkasid puhanuna alles hommikul.

Lõpetuseks aitäh kõigile, kes leidsid aja, tahtmise, vahendid, et tulla tähistama meie erilist päeva. Oleme teile südamest tänulikud ning, kui saaks, siis annaks teile kõigile suure ja sooja kallistuse. Armastame teid üle kõige! :)

❤❤❤

Me and Igor want to thank everyone who made our day as special as it was. We will never forget your kindness, your efforts and it meant a lot that you did everything to be with us. Thank you to the stars and back! Much much love. 

Jaanika
7 Responses to “Weddies stories part 4: party”

 1. Vb on seda juba kuskik kommentaaris küsitud, aga ... Kas sloveenide ja eestlaste pulmakombestik on sama...? Ma vaatan, et titte ei pidanud siduma ja naela taguma? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, mind ka huvitaks! Pulmakimpu tundud ka vist mitte viskavat, vaid ringis pimesi ulatavat?

   Delete
  2. Tegelikult on ka titesidumine, aga me üritasime vältida seda külakommet, mis oleks tähendanud ka igasuguseid muid tegevusi nagu rohkelt alkoholi jagamine. :D Pruudikimbu viskamist ei olnud. Kombeks on hoopis see, et pruut on ringi keskel ja vallalised neiud kõnnivad ringi. Siis pruut ütleb mingi hetk stop ja kõnnib otse edasi ning see, keegi seal, saab kimbu. See oli ülilahe hetk, sest silmad kinni valisin enda õe. :D

   Delete
  3. Lisan veel juurde, et muidu üsna sarnane eesti pulmadele, midagi väga erinevat polnud. :)

   Delete
 2. Nii toredad ja ilusad pildid! Siiras rõõm rõõmsaid inimesi vaadata ☺

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh sulle! Kui aus olla, siis ma pole pilte mitmeid kordi läbi lapanud, ja nüüd uuesti vaadates tekkis endal vau efekt. No pidi ikka äge pidu olema. :)

   Delete
 3. Such a nice wedding💜

  ReplyDelete