Tuesday, October 20, 2015

Suhkruküpsiste kaunistamine

Enne tänast polnud mul õrna aimugi, millises toonis ma teile suhkruküpsiseid presenteerin. Läksin kööki, avasin kapi ning mulle vaatas sealt vastu sinine geelvärv - miks ka mitte. Hetkel vaatan piltidelt valmis küpsised ja no, kas saaks olla ideaalsemaid Elsa teemalisi küpsiseid? :)Küpsiste kaunistamiseks läheb vaja:

- 2 munavalget
- 1 kg pakk tuhksuhkrut
- toiduvärvi
- kaunistusi
- grilltikk või hambaork

Tegelikult läheb kindlasti vähem kui kilone suhkrupakk, kuid glasuuri valmistamisega on see lugu, et tuhksuhkru hulga määrab munavalge suurus. Ja seda ei tea enne, kui segama hakata.

Alustuseks valmista valge tihkem glasuur, millega teed ääred. Selleks eralda munavalge ja lisa sinna 200 g tuhksuhkrut. Sega vispliga kuni on tekkinud ilus läikiv glasuur. Kui sa tõstad visplit, peaksid jääma glasuurile tugevad tipud ja mass peaks olema üsna tihke. Arvatavasti jääb 200 g väheks, seega lisa suhkrut juurde 50 g haaval kuni saavutad tulemuse. Üks võimalus glasuuri tugevust testida on see, kui paned glasuuri kondiitri tuutusse, ja pigistades nööri ühe sõrme otsast teisele, jääb see kenasti rippuma nagu sild.Täidiseglasuuri teed samal meetodil nagu ääreglasuuri, ainsa vahena, et jätad selle glasuuri tunduvalt vedelamaks. Siia peaks sobima 150-200 g tuhksuhkrut. Lisa endale meeldiv toiduvärv. Mina panin ka täidiseglasuuri kotti - kui hoiad seda kausis, kasuta koheselt, või kata toidukilega. Glasuur on üsna kiire kuivama.

Kõigepealt tee igale küpsisele valgest glasuurist ääred, et vedelam sisu püsiks seal kenasti sees. Enne, kui hakkad küpsiseid täitma, lase paksemal glasuuril 5-10 minutit kuivada. Üldiselt valgub vedelam glasuur ühtlaselt laili, kui tihti jäävad augukesed - sel juhul võta tikk ning aja glasuuri aukude suunas, ning üsna varsti näed, kuidas küpsis on mattunud glasuuri alla.

Kata värskelt glasuuritud küpsised erinevate kaunistustega. Lase küpsistel kuivada.

Keegi uuris, kust saada värvilist suhkrut ja ma leidsin viisi, kuidas seda teha. Läheb vaja tavalist kristallsuhkrut ja toiduvärvi. Valgele suhkrule lisada värv, ning kraapida see kahvliga ühtlaseks. Seejärel lasta suhkrul kuivada, ning lõhkuda tekkinud suuremad tükid. Ja ta thaa, ongi värviline suhkur.

Lihtsate suhkruküpsiste retsepti leiate SIIT


 Jaanika
7 Responses to “Suhkruküpsiste kaunistamine”

 1. Oh sa mu meie. Ma alguses kohe ehmusin, kui seda 1 kilo suhkrut lugesin.

  ReplyDelete
 2. Need sinise suhkrukristallidega kaetud näevad välja nagu poolvääriskivid. Paneks kaela või suruks sõrme! Nii ilosad!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nüüd, kui sa ütled, siis jaa, kannaks isegi selliseid uhkeid sõrmuseid. :)

   Aitäh!

   Delete
 3. Aga pulmadest? Või olen maha maganud midagi?

  ReplyDelete