Wednesday, June 10, 2015

Rumeenia Post - 10 korda ägedam kui Eesti Post

Teate, kui inimesed tunneva muret, et tänapäeva lastel on liiga unikaalsed ja tihti ka naljakad nimed, siis minu viimase kogemuse järgi riigis, kus igal kolmandal on sama nimi, tunduvad erilised nimed nagu sõõm värsket õhku. Räägin teile juhtumist Rumeenia postiteenusega, ning ma loodan, et keegi pea tegema läbi sellise lõbusa ja veidi ootamatu seiga.

Ma ei hakka lähemalt rääkima, millist pakki me oma Rumeenia sõpradele saatsime, kuid võin vihjeks öelda, et teemaks on pulmad. Pakike ja selle sisu valmis Igoril pea kaks kuud ning ta valas sinna sisse oma hinge. 

Kui aeg oli lõpuks pakk teele saata, valis Igor loomulikult jälgimiskoodiga teenuse, et ta saaks paki teekonnal silma peal hoida. Kõik, mis puudutas selle paki valmimist ja sisu oli meil hoolikalt salajas hoitud, et teha saajale üllatus. Sellepärast ei andnud ma isegi rumeenlastest paari naisele märku, kuigi sisu oli tegelikult mõeldud ta abikaasale. Noh, et ikka toredam üllatusmoment oleks.

Pidin uurima sõbralt, kas ta on teatise või paki kätte saanud, sest jälgimiskoodi aluses oli pakk juba Rumeenias olnud mõned päevad. Tal polnud mingist pakist õrna aimugi.. Olime üsna kindlad, et ju siis tuleb teatis järgmisel päeval, kuid tegelikult ootas meid ees veelgi huvitavam üllatus. :D

Eile märkas Igor, et koodi järgi on pakk välja võetud! Ja seda polnud teinud meie sõber! Hakates uurima majas elavate inimeste kohta, tuli välja, et postiljon pani teatise teise postkasti (kuigi korteri number pole sama), kus elab sama nimega inimene. :D 

Juhtus nii, et pea saja aastane sama nimega mees nagu meie sõber, saatis oma poja postkontorisse (kus ta oli oodanud terve igaviku) ning võttis paki välja. Igori kurvastuseks oli ta selle ka avanud, ning kuuldavasti olnud üsna nõutu selle sisu üle. Lisaks oli sees üsna isiklik kiri, mis sellele võõrale inimesele ei tähendanud midagi.

Õnneks on kaks osapoolt kokku saanud ja homme toob see mees paki meie sõbrale. Igor hoiab hinge kinni, et seesolev väärtuslik kraam oleks alles. :D Südamest loodan, et meie sõber on sama üllatunud, kui tal poleks õrna aimugi, et talle just Sloveeniast üks pakk teele saadeti. Või noh, vähemalt üritab. :)

Millised on teie kõige ekstreemsed kogemused postiteenusega?


6 Responses to “Rumeenia Post - 10 korda ägedam kui Eesti Post”

 1. I just hope that he put it back nicely...and nothing is missing -.-'...(sux tho if he opened letter and scroll seal :/ :S)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I can imagines when he was reading it.. like what :D

   Delete
 2. Ehh, mul saatis Rumeenia Post Eestisse pakki neli kuud.. Arva miks? Sest nad ei teadnud, kus Eesti on ja selle asemel, et järele uurida, saatsid selle igaks juhuks Moskvasse, kus see pärast mitmeid tollipunkte lõpuks Eestisse saabus. Selle paki saatsin ma ühest Bukaresti suurimast postikeskusest, mitte kuskilt külakesest, kus internetiühendust olnud poleks, et korraks maailmakaarti guugeldada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. /facepalm

   Me saime sõprade käest nüüd teada, et Rumeenia post on kõige hullem teenus seal. Keegi ei pidavat enam kasutama..

   Delete
 3. täitsa lõpp, mul oli kunagi rumeenias sõber, kellele ma kirju saatsin, ainult et need kirjad ei jõudnud talle mitte kunagi kohale... ainult üks jõudis ja see oli tähitud. hull värk :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No kindlasti on mõni rumeenlane, kel on kodus sadu eestlaste kirju. Raudselt kogub. :D

   Delete