Sunday, March 29, 2015

Wedding invitation saga

Meie pulmakutsete tegemine venis kaunis pikaks, sest tseremoonia paiga leidmisega tekkis probleeme. Nimelt oli meie pulmapäev pandud ka ühe suurema kirikliku pühaga samaks päevaks. Kui Eestis ei tehtaks teist nägugi selle peale, et neitsi Maarja läheb taevasse, siis Sloveenias on ju kõik kinni. Õnneks leidsime lõpuks koha, mis töötab ka sel pühal, kuigi see tähendas meile kahekordset summat. Aga ikkagi - vähemalt on meil imeilus tseremooniapaik Sevnica lossis.

Tagasi kutsete juurde. Nagu ma juba ütlesin, siis meil polnud kiiret kutsete saatmisega, sest need, kes peavad pikemalt planeerima, juba teadsid, millal on aeg lennuki või auto peale istuda. Sellepärast võtsime rahulikult aega kutsete leidmisega. Mul oli kindel soov, millised meie pulmakutsed peaksid olema ja hea oli teada, et ka Igorile meeldisid sarnased. 

Peale mõnda aega arutamist otsustasime, et tellime kutsed ja ei hakka ise tegema - küll teeme ise kohakaardid, menüü jne. Alustades otsimistööd, pidime kahjuks tõdema, et selliseid kutseid, mis meile meeldivad, tehakse ülivähe või peaaegu, et üldse mitte. Kõige levinumad kutsed on siidist paeltega, lipsukestega, kristallist südametega, pärlitega - just sellised, mis pole meie teetass. Kui Eestist võib leida väga häid tegijaid (kasvõi nende klassikaliste kutsete tegijaid), siis Sloveenia pulmakutsed on meie arvates kohutavalt ebaõnnestunud. Kiire Google'i pildiotsing näitab kutsete trende Eestis ja SloveeniasHakkasime otsima kutseid Etsyst ja tundus, et see portaal uputab just sellistest lilledega rustikaalsetest kutsetest, mis meile meeldivad. Kuid tegelikult on Etsyst väga raske leida just seda õiget, mis sobib igas aspektis. Kõigepealt tuleb vaadata, kust on müüja pärit. Jätsime välja USA, et ei peaks tollimaksu peale rahakotti avama. Teiseks tuleb vaadata, kas kutsed prinditakse müüja poolt, või on see kõigest printversiooni, ning tuleb ise printimisega tegelda. Mõnikord on sellest viimasest raske aru saada, sest osad müüvad prindi faili 7 €-ga, osad 40 €-ga. Veel tuleb silma peal hoida sellel, kas ostad pdfi või word dokumendina kutse. Pdf-i ei saa ise muuta, seega müüja teeb vajalikud muudatused, samas saab selle pdf faili saata kohe printijale. Wordi faili saab ise muuta, kuid olenevalt failist võib wordi dokumendi muutmisega pdf-ks probleeme olla. Ja meeles tuleb pidada, et printijale saab saata pdf faili, mitte wordi dokumenti nagu meie mingi hetk avastasime! Ehk siis word dokument on koduseks printimiseks.

Kuid lõpp hea, kõik hea. Leidsime kutsete tegija Inglismaalt ja, kes otsib ka just taolisi kutseid, siis enamik tegijaid ongi just sealt riigist. Mujal on trend pigem klassikaliste kutsete suunas, kuid leidub ka erandeid. Meie kutse tuleb kahepoolne (mitte avatav) - esimesel poolel on lilled koos meie nimedega ja teisel pool kutse sisu. Kõige rohkem selle kutse juures meeldib meile see, et saame ise kirjutada kutsutud inimeste nimed, mis teeb iga kutse personaalseks. Lisaks on kaartidel veel paar lisadetaili ning hinna sees on ka ümbrikud. Kutsed ja ümbrikud on tehtud ümbertöödeldud paberist. Tellides mujalt riigist, tuleb suurem postikulu, kuid see tähendab ka, et kutsed saabuvad kulleriga ja pakk on kindlustatud, ehk suur tõenäosus, et nad jõuavad kohale tervelt. Ma ei hakka siia kirjutama müüja nime, sest tal pole palju kutseid, kuid, keda huvitab, võib mulle kirjutada. Üks kutse maksis 2 naela, lisaks postikulu.

All pictures in this post are from Pinterest.

When we started looking for the wedding invitations, we had no idea it could be such a headache. Sadly they don't make invitations that are our cup of tea in Estonia or in Slovenia. You can take a look at the wedding invitations trends in Estonia and in Slovenia. I mean, you can find gorgeous ones from Estonia, but me and Igor think that most slovene invitations are out of date and oh..I will say it out - ugly!* After realizing we won't be able to order from the local market, we started looking at Etsy and oh, boy, do they have the cards we like! But still this was no easy way, so I made this instruction how I stayed alive and found our perfect wedding invitations:

- check what country is the seller from. We picked a seller from Europe, cause we didn't want to deal with the customs, all though the wedding invitations are cheaper from USA.
- look if the seller offers a digital file or printed invitations. Now that is the most annoying cause the digital file's prices range from 7 € to 40 € and atleast I felt like getting lost.
- see if the digital file is in pdf or as a word document. Pdf means that the seller already edits the invitation for you and later you cannot change it, but it is very easy to just send it to the printing company. You can edit word a document yourself, but it also means it is meant for printing at home, not for sending it to the printing company cause they want a pdf file, not a word document.

* we did find few artists that make extremely nice personalized wedding invitations, but since we decided on inviting more people, it would have gone too expensive for us.

I am so happy to say that we found our perfect card and perfect seller! Our card will have two sides (but not a card you can open) - in front it will be flowers with our names and in the back all the information. The biggest plus is that we can write the names of the people getting an invitation ourselves, which makes it more personal. One invitation costs 2 pounds, but the price gets more expensive cause of the transport cost (with insurance and tracking code). The cards and envelopes are made out of recycled paper.

Which are you dream come true wedding invitations? Millised on teie unistuste pulmakutsed?
4 Responses to “Wedding invitation saga”

 1. Ma pole oma ideaalsete kutsete peale pidanud seni veel mõtlema, aga sinu kollaaži paremal üleval nurgas olev on küll väga kena! Ja no see lillelise sisuga ümbrik ka loomulikult :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen kohutavalt armunud lillelise sisuga ümbrikutesse! Kahjuks meie kutsetega selliseid ümbrikuid ei tulnud kaasa, kuid kõik muu on 100% täiuslik. :)

   Delete
 2. See lilleline ümbrik! :O

  Jutu alguses ma mõtlesingi, et ilmselt on ETSY see õige koht selliste kutsete otsimiseks ja siis lugesingi, et te leidsite oma müüja sealt :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma vist teeksin ise, kui Etsy poleks. :)

   Delete