Monday, March 30, 2015

How to fight acne prone skin?

Pea 3 kuud on möödas sellest ajast, kui võtsin kasutusele Babe Stop Akn sarja. Kui alguses olin ma väga hoolas ja tulemusi oli näha pea üleöö, tundus mingi hetk, et aknele kalduvale ja rasusele nahale mõeldud tooted ei toimi enam nii hästi nagu vaja. Kuid tihti on hoopis see lugu, et isegi kui vastavad ilutooted teevad naha olukorra paremaks, töötame ise ravile vastu - vähemalt nii juhtus minuga. Sellepärast panen siis kirja enda nipid, mida järgides saavad näohooldustooted paremini aidata naha olukorda parandada.

- Ma ei usu liigsesse vee tarbimisse, kuid päevas tuleb tõepoolest juua vähemalt 1,5 liitrit vett. Peale selle, et korralik vee joomine hoiab naha piisavalt niisutatuna, aitab piisav vee tarbimine ka seedimist ja jääkide eraldumist organismist.

- Kindlasti tuleb pesta käsi enne näohooldust. Mõtle nüüd korraks, mida sa tegid enne pesema minemist? Paitasid kassi? Pühkisid tolmu? Heida pilk küünealustele, kas need on ikka piinlikult puhtad? Pärast seda, kui hakkasin pesema käsi enne näopesu, on mul vähenenud põletuslike punnide teke.

- Hommikul peab esimese tegevus olema näohooldus. Ma kippusin mingi hetk laisaks, või isegi mitte laisaks, ma lihtsalt lükkasin näopesu hilisemasse aega - viisin lapsed kooli, jõin kohvi ja sõin, võib olla vaatasin pisut Instagramis ringi, tegin toa korda. Mis juhtus oli see, et mu nahk polnud enam nii pehme, kui tavaliselt. Nüüd lähen esimese asjana vannituppa ning kareda naha mure on kadunud.

- Toonik on hea abimees ka hommikuti. Kui alguses kasutasin toonikut ainult siis, kui kandsin meiki ehk siis õhtuti, siis praegu käin toonikuga üle näo ja kaela ka hommikul. Sel moel saan eemaldada parimal viisil öösel nahale tekkinud rasu ja mustuse.

- Meiki ei pea kandma terve päeva. Olen hakanud kasutama meiki enda näol ainult selleks ajaks, kui ma tahan olla meigitud. Koju jõudes või peale pildistamist, eemaldan esimese asjana meigi ja lasen nahal rohkem hingata.

- Kasuta päikesekaitse kreemi! Ka mina lasen aegajalt päikesel enda põski paitada, kuid õhtul on hästi näha, kuidas päike mu näonahale mõjub. Nahk on palju hellam ja osad kinnised poorid on läinud põletikuliseks. Ehk siis mõõdukalt päikest, eriti mis just puudutab esimese kevadiseid kiiri.

Vahepeal jõudsin teha eestikeelse arvustuse Babe Stop Akn sarja kohta ja neil, kel jäi mu ingliskeelne video vaatamata, saavad nüüd videot vaadata/ kuulata meie imelises emakeeles. Ahjaa, video sai tehtud eelmisel kuul!

Millised on teie nipid paremaks näohoolduseks?I started using Babe Stop Akn face care aound three months ago and I was glad to see that Stop Akn acne treatment worked like magic on my skin. You can take a look at my video review in english HERE. Allthough I was pleasantly surprised to see how well this pharmacy face care was working on my acne prone skin, I also noticed that if I work somehow against the treatment, it made all the efect ZERO. I wrote down few tips that are helping me manage my pimples and pores with the help of Babe.

- I am not an obsessed water enthusiast, but I do find that it is important to drink atleast 1,5 l of water a day. I can immediately tell the difference if I don't keep my body and face skin hydrated enough.

- First thing to do before face wash is to clean your hands. Think of what you just did before entering bathroom - petted cat, cleaned dust, took shoes off? Also check your nails and then see if you want to put your hands anywhere near your face.

- Skin care routine before anything else. I got lazy and kinda pushed my face treatment for later (first kids to school, coffee, breakfast) and suddenly I found that my skin wasn't as soft as it used to be. It only takes few minutes for the treatment and then I can continue with everything else. My skin is again as soft as it was before.

- Use tonic also in the morning. I used to wipe my face with cotton ball and tonic only in the evening when I also was wearing a make up. But I noticed that when I use the tonic also in the morning it keeps my pores even more clean.

- No need to wear make up all day. After I get home or I am done with a photoshoot I remove the make up to let my skin breath. There is no need to wear it until sleeping time.

- Use sunprotection cream! I like my cheecks to get bit of sun rays, but in the evening I notice that there are more closed pores with an infection, cause sun makes my face more oily. Due to that I don't let my skin get too much sun and keep the protection cram on.

What kind of tips do you have to keep your skin in better shape?
2 Responses to “How to fight acne prone skin?”

 1. Kas kasutad kooriat ka 2 korda päevas?
  Ja kas oskad öelda kas see sari sobib ka kuivale nahale

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei ei, kaks korda nädalas. :)

   Kui sul on pindkuiv nahk, kui samas rasune, siis see sari sobib imeliselt, kuna ma ise samas olukorras. Kuid tavalise kuiva nahal tarvis on Babel teisi sarju. Näiteks need sinise kukeharja pildiga (no on nagu kukehari!) on suurepäraselt niisutavad, proovisin testreid ning kasutasin lõpuni.

   Delete