Sunday, December 21, 2014

10 kodust kingitust: Bailey's kooreliköör

Viimased päevad ja viimased kingitused enne, kui jõuluvana koputab uksele. Meie peres tuuakse kingitused kuusepuu alla 25. detsembri hommikul. Seega, kui lapsed hommikul silmad lahti teevad, jooksevad nad pidžaamades puu juurde ja oh, seda rõõmu siis!

Mul on teile näidata veel kaks kodust jõulukingitust ning seekordne eelviimane kingitus on jällegi magusasõpradele, kuid ainult suurtele inimestele. Just lõpetasin kondenspiima keetmise, segasin koostisosad kokku, tegin pildid, et tuua teile kingitus number 9, milleks on kodune Bailey's.Bailey's kooreliköör

1 purk kondenspiima
1 tass 35% koort
1 2/3 tassi iiri viskit
2 spl šokolaadisiirupit või sulatatud šokolaadi
2 tl vanilli ekstrakti
2 spl külma kohvi

Kui sul on olemas kodus kondenspiim on kogu lugu eriti lihtne - sega kokku purk kondenspiima, tass koort, 1 2/3 tassi viskit, šokolaad, vanilli ekstrakt, kohvi ning sega blenderis või miksriga kõige suuremal kiirusel 20 sekundit. 

Kui sul pole kondenspiima ning isegi poest pole võimalik saada, tee nag mina: keeda nii tunnike 1 liiter 3,5% piima koos 300 g suhkruga. Mida kauem keedad, seda paksem ja karamellisem tuleb. Mina keetsin tund ja segu tuleb vedelam kui poe oma, kuid maitse on sama taevalik. Jahuta kondenspiim ning sega kokku ülejäänud koostisosadega. Mikserda maksimaalsel kiirusel 20 sekundit. 

Soovitus nr 1
Kui sa pole kõige kangema napsu sõber, siis kasuta likööris 1 tass viskit. 

Soovitus nr 2
Soovitan osta kallim ning kvaliteetsem viski. Sellega tagad liköörile sametisema maitse. Võid likööri teha ka šoti viskiga.

Soovitus nr 3
Et liköör oleks paksem, keeda kondenspiima kauem kuni segu muutub pruunikamaks. Purgi kondenspiimaga peaks segu tulema niikuinii paksem. 

Soovitus nr 4
Hoia likööri külmkapis ning enne kasutamist loksuta pudelit. Kestvusaeg 2 kuud.

Antud kogustega sain mina täis valada pildil olevad purgid ning ühe koduse karahvini. Likööri tehes ning proovides olge ettevaatlikud. Viski on päris tugev ning teeb kiiresti oma töö. Kingi kodune Bailey's sõpradele, kes oskavad nautida head alkoholi, kuid samas ka piiri pidada. 

Eelmised kingiideed:5 Responses to “10 kodust kingitust: Bailey's kooreliköör”

 1. Oh, ma ei ole suur alkoholisõber, kuid see retsept tundub lihtsalt nii põnev, et kavatsen kindlasti järgi proovida!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Need pudelid said meie kodus väga kiiresti otsa. Eriti just meeldis see, et need polnud kõige kangemad. Muidu ma väga alkoholi ei armasta. :)

   Delete
 2. Sai just tehtud suur purgitäis, väga hea :) tänan retsepti eest ;)

  ReplyDelete
 3. Palun aita, mis on siis kvaliteetne viski? (mida soovitad siin kasutada)
  Olen väga viskivõhik, aga tahaks ka jõuludeks seda teha :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mitte, et ma viski ekspert oleks, aga osta selline keskmise hinnaga pudel - mitte kõige odavam, aga umbes nii 12-15 € 700 ml. Rohkem ma kahjuks ei oska abiks olla. :D

   Delete