Saturday, August 23, 2014

Bohinj: Stara Fužina

Laisk tüdruk mina, teen lõpuks ometi postituse meie puhkusest mägedes ja mida muud ikka teha ühel unisel ja vihmasel laupäeval. Seekord räägin lähemalt korterist, kus peatusime meie ja, kus Igori perekond on viimased 20 aastat käinud. Tundub nagu väärt koht ning just seda ta oligi.

"Apartmaji Hodnik" on kolme tärniga külalistemaja, mis sisaldab endas mitmeid erinevas suuruses kortereid. Meie saime endale kauni kolme toa ja köögiga korteri, kus oli vannituba koos dushi ja WC-ga. Teate, ma tõsiselt vihkan hotelle ja motelle, sest nad haisevad nii rõvedalt mingisuguse puhastusvahendi järgi ning tekid ja linad on liigsest pleegitamisest ja pesemisest karedad ja kõvad. Ehk siis koht, mis ei tundu üldse nagu kodu, vaid kliiniliselt puhtaks küüritud hamstripuur. Millised tunded valdasid mind meie Bohinji korterisse sisse astudes? Noh, sellised, et siit ma küll välja ei taha kolida! Kõik oli nii ilus, puhas ja lõhnas hästi - täpselt nagu mu enda kodu, kui ma olen veidi rohkem vaeva näinud koristamisega. :) Lapsed said endale toa koos kahe üheinimese voodiga, meie suure voodiga magamistoa. Mõlemates tubades olid mõnusad suured kapid, kuhu sai asjad kenasti mahutada. Lisaks olid veel sellised luksusasjad, mida ei osanud oodatagi - hiiglaslik televusser, kus olid lisaks Sloveenia kanalitele ka Austria omad (rohkem multikakanaleid, juhuu), nõudepesumasin (just, te lugesite õigesti), kaks rõdu, pesumasin, külmkapp, triikraud, kohvimasin ja hunnikus külalislahkust. Mida rohkem Eestist lõunasse reisida, seda avatumaks ja jutukamaks muutuvad inimesed. Ja "Apartmajii Hodnik" pererahvas on just sellised südantsoojendavad inimesed, kellega tahaks uuesti koos aega veeta. Lisaks vingele korterile, on õues ka katusealune, kus saab süüa-juua, grillida, kiikuda ja puhata mõtteid nautides vaadet mägedele. 

Külalistemaja asub sellises kohas nagu Stara Fužina, mis on pisike, kuid üdini armas küla, tihedalt täis alpistiilis majakesi. Sloveenlased oskavad kaunistada enda majad lillemere alla ja, mis mulle kõige rohkem meeldib, siis täpselt nagu igal pool mujal Sloveenias, ei ole peenrad joonlaua järgi mõõdetud, vaid pigem lohakad, kuid samas romantilised - kõige paremini kirjeldaks seda sõna french chic. Lisan siia kontaktid ja küsida võite Marijat - üks inspireerivamaid inimesi, keda ma olen viimase aasta jooksul kohanud. :) PS Suhelda saab vabalt inglise keeles.

Apartmaji Hodnik
Stara Fužina 185
4265 Lake Bohinj
Slovenia

Phone: +38645723097/ +38641807244
Email: apartmaji.hodnik@siol.net
Where to stay in Bohinj, Slovenia?

On our vacation in Bohinj, we had a chance to stay at amazing questhouse named 'Apartmaji Hodnik'  (3 stars) that contains several gorgeous apartments. I usually don't like staying at hotels and motels, cause they feel nothing like home, but more like a sterile clean hamster cage. But our apartment in Bohinj was nothing like that! We got a 3 room apartment with kitchen and bathroom and it also contained extras I wasn't hoping for like a huuuge TV, dishwasher, washing and iron machine, fridge, coffee machine, 2 balconies and not to forget - great amount of hospitality. I think it comes with going more south that people become more open and familiar which I adore. Besides awesome apartment, there's an outside shelter where you can eat, drink, grill and enjoy beautiful view on mountains. Sounds like a place where to return again? Yes! And up you can find contacts if you feel like having the same good memories as I did. PS All communication runs smooth in english. 


Rääkige, milline on teie viimane kõige meeldejäävaim hotelli, motelli või külalistemajas? Please comment where did you have the best housing last time on vacation?6 Responses to “Bohinj: Stara Fužina”

 1. Jõhkralt kena koht ! :).

  ReplyDelete
 2. Minuarust on sul ikka fotograafi silma. Nii ilusad pildid.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Ma loodan, et saan seda tulevikus kuidagi paremini rakendada. ;)

   Delete
 3. Nii romantiline! Käisin 10 aastat tagasi Sloveenias reisil ja juba siis jättis see mulle kustutatu mulje, just oma looduse poolest. Mul tuli just tahtmine oma järgmine puhkusereis uuesti Balkanile planeerida.
  Ps! Sul on tõesti ilusad ja inspireerivad fotod alati.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu jaoks on nii põnev alati kuulata, kui keegi räägin enda kogemustest Sloveenias. Kahjuks vähe on neid lugusid, siis see maa on alati jäänud varju suurtele turistimagnetitele, kuid õnneks siia satub ikka toredaid eestlasi ka. :)

   Kusjuures üheks minu unistuseks on teha Balkanile ring peale. Kuuldavasti saab Itaaliast autoga praami peale minna ja sellega alla Kreekasse sõita (sama raha eest), ning seejärel võiks autoga tagasi Sloveeniasse tulla. Igatahes palju erinevaid maid, mis mind kutsub on küll ja rohkemgi veel.

   Aitäh sulle! :)

   Delete