Sunday, July 27, 2014

Blogi: kuidas saada paremaid tootepilte?

Ilublogijate maailm tundub jube glamuurne. Tundub nagu blogija teeb hommikul silmad lahti, peseb hambad ja näo, juba on tal tehtud mõned pildid uutest küünelakkidest (nagu muuseas), viskab riided selga ja veidi meiki näkku ja näeb suurepärane outfiti postitustel välja. Kui tema saab sellega hakkama, saan ka mina, mõtleb uus ja tulihingeline blogikirjutaja. Peale mõningast proovimist selgub, et kõik POLEGI nii lihtne, kui tundub ning piltides, mis näivad “täiesti juhuslikult tehtud”, on tegelikult suur hunnik tööd peidus. Kuna ma olen ju nüüd jube staažikas aastase kogemusega blogija, ja mu eriliseks kireks on fotograafia ja tootepildid, jagan teiega enda nippe, kuidas saada parimaid tootepilte.
- Eeltöö: vaata. et kaamera aku oleks täis, mälukaartil piisavalt ruumi ja sul enda tuju hea. Just nii, sa lugesid õigesti - et töö laabuks parimalt, tee seda heatujuliselt. Pane youtube'i 'I like big butts' ning tantsi üks meeleolukas peputants ja.. oledki valmis!
- Parim aeg pildistamiseks on hommikud või õhtupoolikud (kl 16-18) just sel lihtsal põhjusel, et päike pole nii ere ja valgus jääb piltidel palju mahedam. Loomulikult, kui tegemist on pilves ilmaga, siis teed klõpsu ükskõik kuna on rohkem valgust, kuigi mina teeksin pildid siis üldse mõnel teisel päeval.
- Pildista võimalikult akna lähedal, et objekt oleks võimalikult hästi valgustatud, ja ei, see ei tähenda, et sa peaksid pildistama ainult aknalaual - sul on kindlasti paremaid ideid. Mis on veelgi parem? Mine üldse õue, kasvõi talvel ja lumega. :D
- Nagu ma juba eelmises punktis mainisin, siis on ka paremaid kohti, kus pildistada kui aknalaud. Peamiselt sel põhjusel, et sinu aknalaud pole kunagi piisavalt suur ja alati jäävad häirima akna või laua ääred. Milline peaks siis olema taust? Võimalikult lihtne ja tagasihoidlik, et see ei haaraks pildistatavalt objektilt tähelepanu eemale. Vaata, mis on sinu kodus võimalikult naturaalse valgusallika lähedal ja kasuta seda. Kasvõi kata tool või laud teki või endale meeldiva alusega ja vii see aknale võimalikult lähedale. Tegin ka ühe postituse selle kohta, kuidas saada täiesti valge taust kodusel meetodil. 
- See nipp on ka minu jaoks suht uus, ehk ma pole väga jõudnud proovida, kuid jagan ikkagi - lisa piltidele ka muid esemeid, nii ei ole pildil kuivalt ainult üks objekt, vaid terve lugu ilma sõnadeta. Näited: meigikoti sisu, kus fokusseerid ühele objektile, kuid pildile jääb ka kõik muu. 
- Nii, sul on olemas hea tuju, korras kaamera, meeldiv taust ja aeg on hakata pildistama. Miskipärast on paljudel blogidel iga kord samasugused pildid, mis on minu jaoks sama, kui piltidel võetakse üha uuesti samu poose - igav! Et seda muuta, kasuta erinevaid perspektiive ehk siis pildistada vasakult, paremalt, ülevalt, alt. Samal ajal fokusseeri objekti erinevalt - mõnikord logo, mõnikord terve toode korraga. 
- Pildid on purgis ja võiks neid blogisse ülesse panna.. NOT! Nüüd on aeg lisada pildile veidi töötlust. Minu meelest on maailma lihtsaim ja parim internetipõhine töötlussait PicMonkey (teine lemmik on Picasa), kus lisada pildile veidi kontrasti, mõnikord veidi teravdada, värve eredamaks jne. Kuid jäta meelde - kõike siiski mõistuse piirides, sest eesmärk on saada võimalikult loomulikke pilte parimais vormis. Ma saan täiesti aru, et on väga kerge pilte üle töödelda, kuid see ei jäta objektist enam reaalse mulje.
Ma ei pane seda eraldi punktina, kuid toon suurelt ja tumedalt välja - OLE LOOMINGULINE! Kõik te, kes te südamest kirjutate enda ilu- või elustiili blogisid - blogimine on üks loominguline töö ning tean, et teis kõigis on peidus väike geenius, kellel on suured ideed. Lõhkuge raamid ja viige need ideed ellu! Kuigi alguses võtame me kõik kellegi blogist inspi, siis mingi aeg võib see muutuda vastupidiseks ning inimesed kasutavad hoopis sinu blogi inspiratsiooni allikana. :)
Musidkallidõhupallid ja mõnusat päikesepaistelist pühapäeva!
Kõss, aknalaud on minu oma! :D

My tips for getting best product pictures

1. Prework before you start - check if camera has full batteries and empty memory card.  Also you should have a good mood, so listen to one of your favorite songs for the work to go better.
2. Use natural light in the morning or afternoon around 4-6 PM.
3. Bring your object close to natural light, but don't do pictures on your window pane - I know you have better ideas than that!
4. Keep the background simple to have most attention on your picked object.
5. Add other accessories so your pictures tells a story . for example, content of your make up bag, but only one object is focused.
6. Have fun and use different perspectives - left, right, up, down.
7. Before publishing, add some editing to your pictures. But keep in mind, less is more and do not over edit.
8. Be creative - there is a mastermind hidden in everyone and I know you are capable of great things! 

:)
2 Responses to “Blogi: kuidas saada paremaid tootepilte?”

 1. Oh, see pilt kassist on nii vahva ning õpetussõnad on ka väga õiged :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul ei õnnestu temast kunagi head pilti saada, kuid seekord ta kohe ootas mind ja püsis ühel kohal. :)

   Aitäh, ma loodan, et saan selle postitusega mõnele uuele blogijale abiks olla. ;)

   Delete