Sunday, May 11, 2014

10 asja, mida Sloveenia emad ei tea


Ma tean, et paljud mu blogi lugejad on noored ja vallatud, kuid tean, ka, et siia tulevad lugema paljud, kes peavad täpselt sama ametit nagu mina - ema. Nii siis, soovin teile, kallid emad ja vanaemad, ilusat Emadepäeva ning palju toredaid hetki koos oma lapse või lastega, sest peale selle, et tänane pühapäev on just TEILE mõeldud, tuleb anda tükike sellest ka oma perekonnale. :)Meie küll tähistasime Emadepäeva juba 25.märtsil Sloveenias, kuid tänane postitus läheb just EESTI emadele, kes teavad, mis tunne on pidada seda ametit kargel Põhjamaal.

1. Kui panna pasta keema piima sisse ning lisada sinna parajas koguses soola, suhkrut ja võid, saab sellest üks laste lemmikumaid roogasid.

2. Igaks hooajaks tuleb osta vähemalt kaks komplekti rõivaid (kui mitte rohkem) - talvekomplekt ja- kombinesoon, kevad-sügis komplekt ja kombinesoon ning vihmariided, villane kevadmantel. Ja nüüd korruta need riided veel kahega, sest ühed on mudas/ lumes püherdamiseks ja osad on ilusad linnariided. 

3. Kui laste riided pole vee-, tule-, tuule-, müra, pori-, rahe-, pussnugade ja lumekindlad, siis Eesti ema neid ei osta. Eriti hea veel, kui riided on siltidega Goretex, Poritex, Vatitex - kõik ikka selleks, et lapsed püsiksid vapralt terved kuni suveni.

4. Iga suvi tuleb lapsi sööta võimalikult paljude värskete marjade, puuviljade, köögiviljadega, sest tõeliselt hea kraam kasvab ainult Eestis ja talvehooaegadel sissetoodud roheline kraam on täielik kräpp. Eriti hea, kui laps saab oma käega peenras värskeid marju noppida.

5. Kõige paremad kärud on suurte ratastega. Pole mõttet keevitada kärude-vankrite alla mandariine, sest siis on lihtsam juba laps korviga selga visata.

6. Rinnaga toitmine on parim lapsele ning seda võib teha kõikjal. Muidugi väga kena oleks, kui samal ajal inimesi üle kohvikusaali märjaks ei pritsi - olgem ausad, alguses on need rinnad ikka täitsa kontrolli alt väljas.

7. Lapsi võib vati seest välja võtta juba alaealisena ning panna (noh, mitte panna, kuid soovitada) neid tööle ajalehepoisina, jäätisemüüjana või maasikakorjajana.

8. Algklassi jutsid lähevad koolist koju täiesti üksi, sõidavad bussiga täiesti üksi ning saavad kodu ukse lahti täiesti iseseisvalt. Samuti oskavad avada külmkapi ust ning endale võileiba teha.

9. Enne, kui laps saab 10-aastaseks oskab ta (kasvõi natukene) viiulit, akordioni või klaverit mängida, judot, maalida, spagaati ja hundiratas teha, suusatada ning on osalenud mitmetel võistlustel.

10. Kui laps jääb haigeks, ei haarata kohe kümmet köhasiirupit või nohurohtu. Pigem pakutakse meega teed, küüslauku ning lastakse lapsel koolist või lasteaiast puhata ning organismil endal haigusega hakkama saada. Arsti juurde minekut välditakse, sest seal saab parimal juhul antibiootikume või veel kümmet sorti köhasiirupit.

Täiesti normaalne on suvel üle minna jäätisetoitumisele, sest muidu pole põhjamaalastel võimalik üle elada kuum suvi. Pildil Anne Mai koos Carte d'Ori tutti-frutti jäätisega - minekannikuihea!

Soovin kõigile mõnusat unist pühapäeva! :)


11 Responses to “10 asja, mida Sloveenia emad ei tea”

 1. :D
  Nii armas postitus :)
  Lugesin ja muigasin siin üksi omaette :)

  ReplyDelete
 2. Nii lahe! Ma olen ise ka seda usku, et parim köharohi on hakitud sibulast meega "välja tõmmatud" siirup!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No vot. :)

   Tegelikult lastele väga maitsevad need siirupid, rohkem, kui küüslauk. :D

   Delete
 3. Pagan.. ma olen ilmselt oma lapsed ära rikkunud, sest ma ei tea, mis on goretx ja vatitex jmt väljendid :D pool-eestlane vist :P

  Pirru

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pirru, need texid on erilised materjalid, mis peaksid sobima ideaalselt meie kliimasse. Ma usun, et ka sinu laste saapad on nendega kaetud. :)

   Delete
 4. hahahahahha mandariinid vankri alla!:))))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja ma pean neid mandariinivankreid siin iga päev nägema. :P

   Delete
 5. Hah, nii vahva postitus, lugesin ja itsitasin siin! :)

  ReplyDelete