Tuesday, April 15, 2014

Teretulemast jalutuskäigule


Anne Mai otsustas täna kaua magada ning mina aina ootasin, et ta ülesse ärkaks. Kuigi taevas oli pilvine, paistis pilvede vahelt päike ja tundus olevat ideaalne ilm, et kiiresti toast õue minna. Lõpuks suvatses ilu-und tegev printsess ennast ülesse ajada ning siis hakkasin mina meiki tegema, kuid see on üks teine pikk muinasjutt. :D


Oleme väga õnnelikud, et saame elada Ljubljana südalinnale väga lähedal. Ümberringi on palju vanu maju, mis annavad tänavatele palju kaunima ilme, kui külmad modernsed klotsid (vähemalt minul on neid raske majadeks nimetada). Peale selle on kiviviske kaugusel erinevad muuseumi hooned, mille keskele moodustub väljak ning see on üks meie lemmik kohtadeks.
Kui ma lähen koju, siis näen majade vahel mägesid. Siiani vaatan neid imetlusega, kuigi nüüdseks olen neid sadu kordi näinud. Eriti hästi on mägesid näha, kui sõita Ljubljana BTC kaubanduskeskusesse. 
Ljubljana on kohvikute pealinn! Ja inimesed armastavad seal istuda k o g u a e g (isegi külmaga, pakitud tekkidesse).  Unised koerad istuvad truult oma peremehe juures ning keegi ei aja neid ära - lemmikloomad on siinsetes kohtades väga oodatud. Muuseumi küljes olevad kohvikus on isegi mõnusad lebotoolid, kus saab päikese käes oma kere soojendada. Pean mainima, et kõik on tehtud klientidele võimalikult mugavaks, et nad uuesti tagasi tuleksid.
Me ei saanud väga palju kekselda ja pildistada õues, sest tuul osutus ootamatult külmemaks, kui oskasin arvata. Kuna Anne Maid ootas külmkapis üks mahlajäätis, piisas mul ainult seda mainida, kui ta lubas meil tagasi koju minna. Jess! 

PS Mina kui ema, vaatan pilte, kus lapsed on väga lähedalt pildistatud, kas neil küüned on ikka lõigatud. Seekord olid. :DViimasel fotol on Polikliinik, mis asub täpselt meie maja kõrval. Järgmine kord, kui sõidate Polikasse (näiteks Tartus), mõelge sellele pildile ja neile inimestele, kellel pole absoluutselt mitte kuhugi parkida ja kiirabiautod on ninapidi kinni... Eestis on ikka palju häid asju. :)

Niih, kas ajasin mõnele armsale lugejale ka Ljubljana isu peale? :)4 Responses to “Teretulemast jalutuskäigule”

 1. Nii ilusad pildid on! Sooviksin teada, mis kaameraga pildistate? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Pildid on tehtud Pentax K-x kaameraga. :)

   Delete
 2. väga ahvatlev :). sa oktoobri kanti külalisi ka vastu võtad? suvel on eestlase jaoks vist liiga palav. tunnistan ausalt - uurisin lennupileteid. su poole võtab kehvemal juhul pea terve ööpäeva, vahepeatus nt Helsingis oli 22 tundi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oktoober veel täitsa vaba. :D

   Kui mina esimest korda Sloveeniasse läksin, sain 4-5 tunniga Tallinnast Ljubljanasse. Ma ei tea, miks nad kavad ümber jobutasid. Igatahes, tasub uurida ka bussi, sest minu teada peaks Riiast minema üks eriti luks buss - küll Austriasse, Viini. Kuid see on nii lähedal, et pole enam probleem transport leida.

   Uuri ka mida Lufthansa pakub!

   Delete