Tuesday, November 05, 2013

Cooking for dummies // World's easiest applecake

Hei hei! See on lihtsalt uskumatu, kui kiiresti aeg on vahepeal möödunud. Alles olime perega kodust eemal ja nüüd jookseb juba töönädala teine päev ning elu jätkub samas rütmis. Eile oli minu jaoks väga eriline päev - nimelt sooritasin Ljubljana ülikoolis viimase eksami ja nüüd on selle ülikooliga kõik. Ma usun, et paljud teavad seda vabanemise tunnet, kui saad miski suure ja raske turjalt maha. Vot just nii ma ennast tunnen praegu - kerge ja õnnelikuna!

Aga nüüd selle juurde, millest ma tegelikult tahtsin rääkida. Minust on nüüdseks saanud päris osav kokk, kuid ka mina alustasin kunagi nullist, nii et ma ei osanud isegi suppi teha, muudest kulinaaria saavutustest rääkimata. Seega soovin olla abiks teile, kellele meeldiks süüa teha, aga nagu päris veel ei oska. Tahan pakkuda teile lihtsaid ja lollikindlaid retsepte, millega saab igaüks kergelt hakkama. Minu esimese postituse sisuks on õunakoogi retsept, mille sain oma sõbralt Janelt ja tema peres on see väga populaarne kook hea maitse ja lihtsa retsepi tõttu.


Mina kasutasin rohelisi poeõunu, kuid kel võimalus, võiks kasutada enda aia omasid // I used these green ones from store, but why not use your own garden's apples!

Lihtne õunakook

7-8 keskmist õuna
5 muna
1 klaas jahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 klaas keefiri
1 klaas suhkrut
1/2 klaasi õli või sulatatud võid
kaneeli
soola

Pese ja koori õunad, eemalda sisu ning lõika tükkideks (see on kõige suurem vaev, mis selle koogi puhul lisandub). Vahusta munad suhkruga vahuks. Lisa keefir, jahuga segatud küpsetuspulber, õli, veidi soola ja mikserda kokku. Viimasena lisa õunad ja sega. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga, vala taigen plaadile ning soovi korral puista peale kaneeli. Küpseta umbes 20-25 minutit 175 kraadi juures. Võta kook välja, kui pealt hakkab veidi pruunikaks minema. Kook maitseb kõige paremini koos klaasi külma piimaga, nagu tõeline vanaema tehtud õunakook - head isu!

This recipe is easy and as the heading says - cooking for dummies! Meaning everyone with absolutely no cooking skills can do it. I am adding this recipe and will add more in future to help anyone who wants to cook but don't have the skills yet. I think it is very important to start with easier recipes and then slowly go on with more complicated ones. And one day you will be the master of cooking, that easy! 

Simple apple cake

7-8 average apples
5 eggs
1 glass of flour
1 tsp baking powder
1 glass of sour milk (kefir)
1/2 glass of oil (or melt butter)
1 glass of sugar
salt
cinnamon


Mix eggs with sugar into foam. Add flour that is mixed with baking powder, sour milk, oil and salt and mix well. Add apples and pour the dough on cooking tray (cover with greaseproof paper). Put some cinnamon on top of cake. Cook for 20-25 minutes with 175 degrees. Enjoy the cake with glass of cold milk - yumm, yumm :)

Kindlasti proovige see maitsev ja lihtsalt valmistatatav kook ära ning järgmine kord, kui keegi külla tuleb, siis on hea üks lihtne retsept võtta. Vähemalt mina teen seda kooki alati, kui palju õunu kodus!

Try this cake and I promise you will always use it when you want to offer something sweet for your friends or family! Please let me know how did the cake turned out :)

Anne Mai ja kass ootavad koos lesides maitsa õunakoogi valmimist (lapse riietust vaadates võidakse mulle moepolitsei kutsuda - südames, täpid ja triibud ühes riietuses :D ) // Anne Mai and cat enjoying themselves while the cake is in owen
Leave a Reply