Saturday, October 19, 2013

Horribly long post // Üks jubedalt pikk postitus

Tere ja ilusat päikesepaistelist laupäeva kõigile! Ka teile, kel kuuldavasti sadas vihma, lörtsi ja rahet ning seda kõike samal ajal.. Minu tänane hommik algas paremini kui eile, mil kannatasin jubeda peavalu käes. Kahjuks ma pidin eile ennast ülesse ajama ja välja minema, sest mul oli teha üks viimane praktika seoses ülikooliga Ljubljanas. Ei aidanud mind valuvaigistid, kummelitee ega kohv - peavalu läks üle alles õhtul, kui olin väikese uinaku teinud. 

Hello to everyone! I heard it was already snowing in Estonia, so I am sending you some sun, since we are having a delightful Saturday here. Today my morning started better than yesterday, when I was suffering from awful headache and even some painkillers, relaxing camomile tea or coffee didn't help against it. I also had to go to my last practise at University of Ljubljana which was very important for me - so no resting at home, under thick blanket. My headache left me at evening when I took a nap.

Elasin kuidagi selle praktilise töö üle, mis toimub ülikooli kõrval põllu peal, kuigi terve hommik oli udune ja rõvedalt külm - selline vastik jäine külm, mis puges mu luude ja kontide vahele. Kirsiks tordil oli mu peavalu ja valutav jalg - saan pikalt kõndida, joosta, hüpata, ükskõik mida, aga mitte ühes kohas seista. Kui töö sai tehtud, istusin loomaaia ees pingil ja soojendasin ennast päikese käes, hakkas juba palju parem.

Somehow I survived the practical work, which was held on field next to university. It was foggy all morning and so freezing cold that I felt how my whole body was like a frozen meat. And on top of that was my headache and aching leg - it always starts to hurt badly when I need to stand long. But when the work was done and I was warming myself on bench next to zoo, I already felt much better.

Istusin loomaaia juures pingil, soojendasin keha ja lasin nurru / Sitting next to zoo, being warmed by sun and purring like a kitty

Õhtul oli mul juba parem olla ja käisin kontoris, kuhu mulle tuli DHL-ga Hiinast üks pakk, aga sellest räägin rohkem mõnes teises postituses. Kahjuks rikkus meie mõnusat jalutuskäiku üks väga kole sündmus - nägime pealt, kuidas Ljubljana kesklinnas jäi üks suur kõuts auto all.. Kõndisime just üle sebra, kui nägime teda teel labamas ja tundus nagu ta üritas püsti tõusta, kuid temani jõudes nägime vaid kassi lebamas vereloigus, suu kramplikult lahti ja silmad punnis - pilt, mis ei lähe mul eales meelest. Kahjuks polnud seal enam midagi teha, ta oli saanud surmava löögi. Palusin ühel mehel ta autoteelt ära võtta, et temast ei jääks veelgi rõvedamat pilti järgi. Tegemist oli suure ja väga ilusa kassiga, mul on tõesti kahju kassist ja tema omanikest, aga kui keegi veel ei mõista, miks kass on ikkagi toaloom, siis see elutu tomp oli seal piisav põhjus.

In the evening I was feeling better and I went to office with Igor to get a pack that I got from China with DHL - about it I will talk in next post. But our nice walk was ruined by something cruel - we saw how a cat was hit by a car. We were just crossing zebra when we noticed a big cat laying on street and twitching. By the time we got there, there was left a lifeless body in puddle of blood and that horrible face. It was a picture I will never forget. There was nothing we could do, the animal got a deadly hit. I feel sorry for that beautiful cat and it's owners, but if there is still someone who doesn't understand that cats are animals who must be kept inside, should see how exactly a cat looks like when a car runs over it.

Tegelikult tahtsin täna rääkida üldse millestki muust, sellest, kuidas veedavad minu lapsed oma aega kodus olles. Elame korteris ja kuigi käime tihti väljas, mängivad lapsed väga palju kodus. Neil on kujunenud välja oma lemmikud ning pean tunnistama, et mul on väga hea meel selle üle. Esimese koha võtavad endale LPS ehk siis Littlest Pet Shop ja kõik muud väikesed armsad loomakesed. Anetele sai aasta tagasi jõuludeks LPS-i maja ja sellega mängitakse väga tihti. Muidugi laste fantaasia on piiramatu ning nad võivad nende pisikeste elukatega ükskõik kus mängukoha leida. Teise koha võtab Lego - meil on olemas kastitäis Duplo klotse ja suur alus, kuhu ehitada maja. Me pole väga ostnud neid lisasid nagu inimesi ja loome, kuid kunagi kindlasti. Eriti meeldib mulle Lego suurepärane kvaliteet ja kuigi hind on krõbe, saab ma usun, et nendega mängivad kunagi ka minu lapselapsed :) Kolmandal kohal on joonistamine, värviraamatud, kleepsuraamatud, täheraamatud ja üldse kõik raamatud, kuhu sisse saab midagi põnevat teha. Anete armastab väga lugeda, tähti kirjutada, lahendada mõistatusi ja värvida. Anne Mai veel nii osav ei ole tähtedega ja pigem eelistab ta joonistada, mängida kleepusraamatuga ja värvida. Kõik need tegevused on minu meelest väga positiivsed, kuna arendavad lapsi ja nad saavad mõnusalt aega veeta.

Actually I wanted to tell you today about the activities my kids do at home. First place takes Littlest Pet Shops and all cute and small animals. Anete got a LPS house for Christmas and they play a lot with toys and house. Second place goes to Lego - they can spend hours building houses, boats, cars and whatever comes to their mind. What I love about Lego is their quality, I am quite sure that even my grandkids can one day play with the Legos we have :) Third place goes to drawing, colouring, writing letters, solving puzzles and we have a punch of books for those. Thank you to our estonian fans who have sent us punch of them next to slovene ones. Why I brought these three activities up is that I think they are all very positive and creative for kids and no violence involved.
Täna proovisin pilte töödelda PicMonkey's, mida kasutab ka blogija Genefic ehk Pille-Riin. Pean mainima, et päris vahva sait ja saab pildile väga lihtsalt armsaid elemente juurde lisada. Igatahes hakkan seda kasutama.

Today I tried to edit pictures at PicMonket that blogger Genefic is using. I must admit I really like it and in future I'm going to use it more for adding some cute elements to pictures.

Palun vabandust selle hiigelsuure postituse eest, kuid oli lihtsalt nii palju hingelt vaja ära saada ning kuna ma tean, et mu blogi käivad lugemas paljud mu sõbrad, siis no kellele ma veel seda räägiks, kui mitte teile, kallid lugejad, sõbrad ja niisama tuttavad! :)

My apologies for the huge post, but I had a lot on my mind. And with who else I am going to share it, than with you my dear readers, who are mostly my friends :) Until next time!
One Response to “Horribly long post // Üks jubedalt pikk postitus”

  1. http://img.pandawhale.com/gbi5Hv-is-the-lego-movie-really-the-b-ihqS.jpeg nananana lego batman approves what you wrote :) sad bout cat tho :/

    ReplyDelete