Sunday, September 08, 2013

Eriliselt sügisene nädalavahetus..

Nii hea on jälle kodus tagasi olla peale lõõgastavat nädalalõppu Igori vanematekodus. Mul on hea meel sinna minna, et saada eemale linnakärast, aga koju tulla on veelgi parem. Olenemata sellest, et Igori päriskodu on imeilusas paigas ja maja asukoht on mägedes (mitte mountains, vaid hills). Esimest korda külastasin ma tema kodu eelmisel aastal augustis, kui oli ka minu ja Igori esimene kohtume. Pean mainima, et ka see oli imeline.. Uskumatu, et sellest on möödas juba aasta. Pidasime kaua vastu üksteisest 2000 km eemal olles. Siin kohal suur aitäh skaibile! Snail mail teel meie suhe poleks vastu pidanud :)

Mina ja Igor teel rongiga Ljubljanasse 2012 aastal. Jah, mul on sinised läätsed ;)

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

See nädalavahetus sai maal veidi tööd tehtud. Sügisel, nagu ikka, toimub saagi koristamine. Sama tööd saime ka meie nautida. Korjasime meeletu koguse ploome, sinna juurde ka virsikuid ja pirne. Kuna suvi oli liiga kuum, kuivas enamik viinamarje ära, need, mis ellu jäid, noppisime niisama põõsa küljest. Aga maitse oli neil imehea, mis siis, et viinamarjad polnud nii suured nagu poe omad. Kui me rongiga Novo Mestost Ljubljanasse sõidame, ootame me rongi ühes väiksemas kohas ja seal on imearmas ootemaja, mille küljes kasvavad viinamarjad. Tegin kuu aega tagasi neist ka pildi ja täna sinna minnes nägime, et kõik marjad olid küpsed! Rohelistest viinamarjadest oli saanud hoopis lillat värvi marjad. Arutasime Igoriga, kuidas me neid maitsta saaksime, sest need olid tõesti kõrgel, kui korraga krapsas uksest välja rongijaama töötaja ja küsis kas meil on tooli vaja. Haha, nii vahva! Loomulikult võtsime pakkumise vastu ja kiiresti murdsin 4-5 kobaraid marju. Ja kui hästi need maitsesid! Neil oli selline magus kommimaitse juures ja lapsed sõid mõlemad ühe kobara. Igori jättis vahele, kuna ta pigem eelistab veini kui värskeid marju. 

Terve maja sein on vääte täis ja viinamarju oli seal väga palju. See pilt on tehtud umbes kuu aega tagasi, kui marjad olid rohelised ja toored

Kes veel ei tea, siis Sloveenias tehakse enamikust marja- ja puuviljasaagist alkoholiks - napsuks nagu seda siin kutsutakse. Ühe tavalise aia kohta saab umbes paarsada liitrit kanget alkoholi, mida siis maitsestatakse, kas pähkli, maasika või mustikaga (kuid pakun, et sky is the limit ja võid lisada midaiganes). Korralikumad sloveenlased maksavad riigile makse sellise koduse alkoholi pealt :) Lisaks napsule tehakse ka veini, aga arvatavasti jääb selle aasta veinisaak kesiseks, kuna suvi oli liiga pikalt kuum ja kuiv.

Mida head saime me maalt kaasa? Noo.. paar purki magusat virsikumoosi, 4 karpi mune (eriti suured õnneliku kana munad), viinamarju ja suurepärase puhkuse kaunis paigas. Arvan, et sai ühe nädalavahetuse kohta küllalt :)

Millioni dollari vaade Igori vanematekodu rõdult
2 Responses to “Eriliselt sügisene nädalavahetus..”

  1. Those super good and fast trains hehe :P nice picture sweety .

    ReplyDelete
  2. Thanks, they were all made with your phone :)

    ReplyDelete